ЦСМ “Континенталь”
ЦСМ "Континенталь"

Одна з найбільш цікавих і таємничих архітектурних пам’яток Маріуполя є будинок Томазо. З цією будівлею вдало поєднується слово «вперше». Саме вона стала першою триповерховою спорудою – до цього зводилися лише двоповерхові будинки, саме вона першою мала електричне освітлення, з неї розпочалася друкарська справа в Маріуполі…

Маріуполь туристичне місто • ЦСМ "Континенталь"

За історичним даними площу під готель та концертну залу в Томазо орендував купець Д.Калері, який довів до ладу все внутрішнє оснащення.Сама будівля була зведена орієнтовно в 1880 роках, а частина приміщень із концертною залою були добудовані пізніше – напочатку ХХ століття. Таким чином, за всю історію свого існування Готель «Континенталь» був культурним та громадським центром світського життя Маріуполя.

Маріуполь туристичне місто • ЦСМ "Континенталь"
old-mariupol.com.ua

Цікаво, що саме для освітлення Готелю в місті була відкрита перша електростанція, яка розміщувалася неподалік від будівлі. Згодом електричне освітлення поширилося на всю Катерининську вулицю, а ще пізніше – на все місто. У 1904 році у підвальних приміщеннях Готелю була заснована перша електротипографія братів Гольдрін, які фактично поклали початок друкарській справі в місті.

Адреса: вулиця Харлампіївська, 17

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять