Тиждень обіцяє бути дуууже насиченим на цікаві події! Головна подія – до Маріуполя повертається “Гогольfest”. І “Вежа” є однією з локацій.
Але це у вікенд, а з понеділка по п’ятницю долучайтеся до пізнавальних та цікавих екскурсій від культурно-туристичного центру “Вежа”!
Понеділок 24.05
10:00-18:00 Екскурсії Вежею
Вівторок 25.05
10:00-18:00 Екскурсії Вежею
Середа 26.05 ?
10:00 Музейна екскурсія
15:00 Музейна екскурсія
Четвер 27.05 ?
10:00 Музейна екскурсія
15:00 Музейна екскурсія
П’ятниця 28.05 ?
12:00 Прогулянка для школярів “Театральним кільцем” (Запис закрито)
Як і завжди, щодня є можливість записатися на оглядову екскурсію до Вежі із відвідуванням оглядового майданчика.
До 28 травня встигніть відвідати унікальні виставки у чотирьох музеях Маріуполя – Скіфське золото, Кобзар румейською, картини Куїнджі та Марії Примаченко. Екскурсоводи “Вежі” запрошують на Музейні прогулянки Маріуполем – це особливий формат піших екскурсій, розроблений до фестивалю “Ніч музеїв”. Такий тур триває близько двох годин і включає в себе відвідування всіх 4 музеїв, де на відвідувачів чекають унікальні експонати з різних міст України, а також супровід гіда по історичному центру міста Марії, де учасники прогулянки дізнаються несподівані цікаві факти з історії Маріуполя.
Вартість квитка – 150 грн, запис за номером 097 618 40 85.
Вже цієї п’ятниці довгоочікуваний “Гогольfest” вибухне у Маріуполі!
Цього року організатори підготували дуже насичену театральну, перформативну, музичну та освітню програму, події якої будуть організовані на декількох локаціях. Пропонуємо детально ознайомитися із розкладом подій на кожній з них.
Сучасний український театр, міжнародні перформативні резиденції в ЦСМ «Готель «Континенталь», експериментальна музична сцена в яхт-клубі «Азовсталь», освітні зустрічі, site-specific проекти та мистецький сквот в просторах міста – кожному знайдуться події до смаку.
Карта локацій Гогольфеста
Спеціальна подія ДОРОГА ДОДОМУ
Унікальна гранд-подія «Дорога додому» від режисера Влада Троїцького буде реалізована 28 травня 2021 на трасі Н20 Маріуполь – Донецьк.
Подія буде створена спеціально для Маріуполя, її тривалість 1 година і повторюватись вона більше ніколи не буде. Спец-подія є рефлексією на актуальну сьогодні тему для України, особливо Східного регіону. Проте акцентом є не тема війни і болю, а тема миру: того що нас всіх об’єднує, що дає нам надію – спільна побудова дому і розвитку світлого майбутнього, спільних мрій та початок творення сучасної, нової міфології. В проекті будуть задіяні як маріупольські, так і актори з інших українських міст, перформери та музиканти.
Під час спец-події будуть поєднуватись наступні мистецькі елементи:
- Музичний виступ етно-хаос гурту DakhaBrakha
- Масштабна металева інсталяція на мосту «Древо життя»
- Візуальний відео-арт на елементи (поверхню) мосту та полотна
- Димові просторові візуальні ефекти
- Театрально-перформативний супровід
Все це поєднується в єдиний унікальний мультидисциплінарний проект, що відбуватиметься на одній дорозі – перспективі у майбутнє.
Металева інсталяція «Древо життя» буде знаходитись зверху посередині мосту, загальні розміри інсталяції: висота – 8 метрів верхньої частини та 6 метрів нижньої частини, ширина – 4-6 метрів. Інсталяція буде створена із металу із захисним шаром порошкової фарби.
Інсталяція матиме противандальні укріплення та залишиться на мосту після перформансу. Кінетична інсталяція у вигляді дерева з корінням, закріплена посеред мосту таким чином, що верхня частина розташовується на поверхні, а нижня – “коріння” – знаходиться під мостом, складаючи враження проростання поверхні моста наскрізь, і утворюючи цілісну композицію для глядачів, що рухаються трасою.
Квитки можна придбати лише у культурно-туристичному центрі “Вежа”, необхідно надати ксерокопії паспорту (1, 2 сторінка та прописка) і згоду на обробку особистих даних – це необхідно задля перетину блокпостів.
Cпец-подія “Дорога додому” реалізується командою ГОГОЛЬFest в рамках проекту культурно-мистецьких ініціатив “Діалог мовою мистецтва” за підтримки Українського культурного фонду.
Центр сучасного мистецтва «Готель Континенталь» ( ПК “Молодіжний”, вул. Харлампіївська, 17/25)
28 травня
18:00 (велика сцена) THE SENSEMAKER (Швейцарія)
Ця швейцарська моновистава – потужне висловлювання, жіночий маніфест від Elsa Couvreur. Чи можете ви підтримувати ваші стосунки у безпеці та стабільності? Або це заважає вам плавати на хвилях пригод?
29 травня
11:00 (цифровий хол) Alambari#TogetherAtTheSameTime
Alambari#TogetherAtTheSameTime – онлайн-флешмоб, що тривав протягом карантину 2020 року впродовж п’яти тижнів і наприкінці встановив всеукраїнський рекорд з одночасної участі людей, які знімають кліп у різних частинах міста, країни, світу — під музику DakhaBrakha. Це унікальне поєднання акту мистецтва та акту документації цифрового та фізичного світів.
12:00 (цифровий хол) Діджитал-вистава LORENZ.IO
Українсько-німецький театральний проект, ініційований Goethe-Institut Україна разом з громадською організацією GOGOLFEST та Akademie für Theatre und Digitalität у Дортмунді.
13:00 (цифровий хол) BOOK DEGUSTATION SET
Це нескінченний творчий пошук у мистецьких колабораціях: акторське виконання уривків з творів відомих українських та зарубіжних авторів, що поєднується з живою анімацією цікавих художників та музичними композиціями. Ці елементи створюють об’ємний світ кожного автора, дають змогу розкрити присмак того чи іншого твору.
14:00 (сцена театру ляльок) «Маріупольська Рапсодія»
Це лише кілька питань, які задають молоді актори Театроманії, Маріуполь/Україна та ogalala kreuzberg, Берлін/Німеччина у своєму перформативному скетчі «Маріупольська рапсодія».
15:00 (цифровий хол) відео-інсталяція Renaissance
«Відродження» — це проєкт, у якому 22 театри — члени мережі Європейської театральної конвенції, з 18 країн Європи, спираючись на філософію, фантазію та досвід існування театру під час пандемії, разом створили унікальну серію короткометражних фільмів, які можна безкоштовно переглянути онлайн з 9 травня по 4 червня 2021 року.
18:00 (цифровий хол) Каландера Дикі душі [театральні епізоди]
21:00 (цифровий хол) Alambari#TogetherAtTheSameTime
22:00 (сцена театру ляльок) «Маріупольська Рапсодія»
16:00 (мала сцена) Імерсивна діджитал вистава Alone [Цифрова Одіссея]
Квінтесенція цілого року роботи в пошуках діджитальних рішень. Це більше, ніж вистава — глибока подорож крізь світи, до самого себе, до своїх богів та демонів — і все це в абсолютно унікальному для глядача форматі!
20:00 (велика сцена) Документальна музично-драматична вистава Make Up.
Прем’єра від актрис гурту «Dakh Daughters». Це вистава-дзеркало, через яку актриси вдивляються у самих себе. Нещодавно вийшов однойменний альбом «Make Up», який обов’язково треба і побачити, і почути!
30 травня
11:00 (цифровий хол) Alambari#TogetherAtTheSameTime
12:00 (цифровий хол) Діджитал-вистава LORENZ.IO
13:00 (цифровий хол) Каландера Дикі душі [театральні епізоди]
15:00 (цифровий хол) відео-інсталяція Renaissance
16:00 (мала сцена) Камерна опера “Стус. Перехожий”
Це медитавна камерна опера про любов, ніжність та тендітність життя. Це спроба сучасних молодих людей зустрітися зі спектром людського трагічного досвіду і привідкрити її глядачам. Які паралелі можуть відкритися саме тут?
18:00 (сцена театру ляльок) Проєкт міжнародних театральних резиденцій Taking the stage 2.0
Формат резиденцій створює поле для взаємодії представників різних театральних шкіл — української і британської — задля створення спільного мистецького продукту.
20:00 (велика сцена) re:post-опери «LE»
Прем’єра режисера Влада Троїцького та формації NOVA OPERA, що трансформує муміфікований образ Лесі Українки, показує її живою людиною, борцем, освіченою просвітницею, яка закладала основи української державності, вписавши українську культуру у світовий контекст.
21:00 (цифровий хол) BOOK DEGUSTATION SET
Платформа ТЮ. Хол. Арт-лабораторія Артіль (вулиця Митрополитська, 19)
28 травня
13-00 – 16-00: воркшопи лабораторії
17-00 – 19-00: відкрита виставка ““Артіль: work in progress”
29 травня
13-00 – 16-00: воркшопи лабораторії
17-00 – 19-00: відкрита виставка ““Артіль: work in progress”
30 травня
13-00 – 16-00: воркшопи лабораторії, монтаж виставки
17-00 – 19-00: відкриття виставки “Артіль”
Освітня програма “Вежа” (вулиця Архітектора Нільсена, 36)
Освітня програма “Гімназія” завжди розповідає про те найновіше та найцікавіше, що відбувається у сучасній культурі.
28 травня
З 10:00 Аудіоекскурсія за QR-кодом.
Кожен може відсканувати к’юаркод та вирушити на прогулянку центральною частиною Маріуполя під аудіоісторію про книжку німецько-української письменниці Наташі Водін “Вона була з Маріуполя”. Фрагменти твору про місто початку ХХ століття, родинні історії від авторки, про батьків, які з Маріуполя потрапили у трудовий табір в Німеччину, сімейні загадки, які так і не вдалося розгадати. “Вона була з Маріуполя” – переможець Ляйпцизького книжкового ярмарку 2017.
17:00 Екскурсія-сторілівінг містом. Проводить Богдана Неборак “Перші книжкові досвіди”
Тексти про перші досвіди, які стають поворотними моментами для змін у житті, після них “не буде так, як було”. Новий досвід також є стартапом – ти маєш інкорпорувати його у своє життя. З цим розбирається література, адже кожен дійсно хороший роман розповідає про зміни у героєві. А ці зміни читач може приміряти на себе. Про тексти та контексти розповість авторка подкасту “Взяла і прочитала” Богдана Неборак.
20:30 Трансляція спец-події “Дорога додому” (на алеї біля Вежі)
29 травня
11:00 Лекція Максима Демського “У кожного є можливість. Будь дєрзкім”
11:00 Екскурсія-сторілівінг містом Богдан Ославський “Арка Карпат: похід у гори на 100 днів”
Письменник і мандрівник Богдан Ославський у червні 2021 вирушає в експедицію, яку ще не підкорив жоден українець. Разом із другом вони планують пройти усі Карпати через чотири країни (Румунію, Україну, Польщу і Словаччину). Як готуватися до 100-денного походу? Спорядження, дивайси, вибір маршруту чи гроші – з чого потрібно починати? Що потрібно врахувати та як не боятися румунського ведмедя?
13:00 Екскурсія-сторілівінг містом Олена Рибка “5 кроків до Сковороди: від Харкова до Маріуполя”
Григорій Сковорода не бував у Маріуполі, однак літературознавиця та провідна редакторка видавництва “Віват” Олена Рибка запросить у мандрівку його життям. Ви дізнаєтесь, від чого втікав Сковорода і що його спокушало, яку музику він слухав і з чого народжувалась симфонія його життя. Разом із філософом долатимемо перешкоди і мандруватимемо за щастям.
15:00 Екскурсія-сторілівінг містом Ірина Пасько “Вилазка в літературу Дніпра”
Екскурсія-сторілівінг про Дніпро в літературі та літературу в Дніпрі.
Що цікавило молодого Валер’яна Підмогильного, які кулінарні вибрики українців описував В. Домонтович, хто і як зображував великого анархіста Нестора Махна? Міські міфи та анекдоти, таємниці та пристрасті, а ще пізнавальна прогулянка від дніпровської літературознавиці Ірини Пасько.
16:30 Екскурсія-сторілівінг містом Богдана Неборак “Перші книжкові досвіди”
18:00 Екскурсія-сторілівінг містом Анастасія Євдокимова Про світ проєкту “Дегустація книжок”
Із травня 2020 у онлайн форматі триває цифровий проєкт “Дегустації книжок”, коли актори, режисери, художники-аніматори та куратори створюють дегустаційні сети різних літературних творів. Як це – “дегустувати книжки”? Чим стають література і театр у новій цифровій реальності? Про все, що відбувається за лаштунками проєкту, про механізми взаємодії та культуру в 2021 розповість кураторка освітньої програми “Гімназія” Анастасія Євдокимова.
20:30 Кіноклуб (Вежа) “Додому” (реж. Н.Алієв)
30 травня
10:00 Лекція Владислава Троїцького
10:00 Екскурсія-сторілівінг містом Олена Рибка “5 кроків до Сковороди: від Харкова до Маріуполя”
12:00 Екскурсія-сторілівінг містом Світлана Ославська “Як полюбити давні сільські хати”
Репортажистка та від співавторка Old khata project Світлана Ославська влаштує прогулянку приватним сектором Маріуполя.
13:00 Розмова про роман Мирослава Лаюка “Залізна вода”
14:00 Екскурсія-сторілівінг містом Ірина Пасько “Вилазка в літературу Дніпра”
15:00 Поетичний перформанс “Подорож до моря”
15:00 Екскурсія-сторілівінг містом Богдана Неборак “Перші книжкові досвіди”
15:30 Лекція Вальдемара Клюзко “Мистецво під час пандемії: онлайн досвід та галерея вдома”
16:30 Екскурсія-сторілівінг містом Богдан Ославський “Арка Карпат: похід у гори на 100 днів”
18:30 Екскурсія-сторілівінг містом Анастасія Євдокимова Про світ проєкту “Дегустація книжок”
20:30 Кіноклуб. (Вежа) “Мої думки тихі” (реж. А. Лукіч)
Яхт-Клуб “Азовсталь”
28 травня (кіноклуб)
22:00 Кіноклуб від фестивалю “КІНОКО”
28 травня (музична сцена)
23:00 – Dj Marso
Сети Marso ретельно зважені, плавність яких в будь-який момент може перейти в енергійний порив. Його переваги – це вдумлива і грувоносная електроніка, приправлена несподіванками, наприклад, циганським панком або французьким електро – хто знає!? Свій двадцятирічний досвід управління музикою Marso відточує, привносячи все нові елементи гри, черпаючи ресурс із сучасних культурних тенденцій і особистої еволюції духу.
00:00 – Dj Tapolsktyi
Анатолий Тапольский, мабуть, один із найвідоміших діджеїв України. Він розвивав клубну культуру в Дніпрі, зібрав тисячу людей на рейв у діючому терміналі аеропорту «Жуляни».
Коли інші навіть не задумаються, що у цьому місці можна зробити рейв, Тапольський грає там найкращі сети.
Так з’явилися вечірки в яблуневому саду і столярній майстерні на ВДНГ, на Житньому ринку, у трамваї на Подолі і на човновій станції в Гідропарку та сотні інших крутих локація.
29 травня
23:00 – Стас Корольов
Український музикант та мультиінструменталіст. Став відомим завдяки виступу на проєкті «Голос країни» та подальшій участі у дуеті YUKO. У 2021-му році почав сольну творчість, випустивши альбом «О_х».
00:00 – RAGAPOP
Музична формація учасниць Dakh Daughters Руслани Хазіпової, Ганни Нікітіної та Антона Очеретяного. Топ культурний проект нашої з вами країни, синтез поезії Франка та експериментальної електроніки.
«У сучасному світі такі поняття як урок і мораль уже застаріли – нам, як митцям, набагато важливіше ставити питання і спонукати до дискусії, інколи взагалі не беручи в ній участі. Інформаційно насичене сьогодення атрофувало вміння робити надбудову – думки й сенси швидкоплинні, тому що не мають, на чому триматись, а ми пропонуємо використовувати вже існуючий фундамент і не думати про комплекс меншовартості й постійних порівнянь. Франко – прекрасний приклад», – Ragapop.
01:00 – Lazy Speaks
Київський гурт Lazy Speaks
Результат співпраці двух друзів, які завжди шукають особливий момент для створення композицій. Музика, як колодець почуттів та образів. Звуковий ландшафт з вируючим або повільно точковим ритмом які плавно зміщують акценти и рисують образи.
Арт-сквот WAG (залізнична колія навпроти міського пляжу та яхт-клубу Азовсталь)
28.05. – 30.05. територія арт-сквоту стає експозиційним простором презентації мистецьких творів, створених під час проведення резиденції або таких, які можуть бути надіслані або привезені авторами (по домовленності), та простором для проведення інтерактивних творчих акцій і майстер-класів;
Територія арт сквоту WAGON буде розміщена в семи плацкартних вагонах з видом на міський пляж та поділяється на:
Арт хостел – два вагона пропонуються для проживання митців учасників проекту;
WAGON gallery – 5 вагонів для створення авторських експозицій сучасного мистецтва з них три кураторських проекти;
Art park – територія навколо вагонів для створення энвайронмент арт проектів та скульптури;
Street art place – зовнішні сторони вагонів для створення проектів паблік арту.