5cc804d0afcc1-2
Екскурсії про вигаданому Маріуполю в рамках Startup Гогольфест

“Мистецтво – і краса – не є ні безпечними, ні прирученими – за них завжди треба платити кров’ю – і велич тієї чи іншої культури оцінюється нащадками саме по її готовності платити. І, що ще важливіше – за усвідомленням цієї плати”. – пише Вано Крюґер в своїх статтях.

Вано Крюґер – псевдонім досить відомого молодого українського поета, регулярного учасника різноманітних літературних заходів, який після своєї першої книги «Ніжна посмішка Берії» отримав імідж постмодерністського автора, активно пародіює і реконструює в своїх віршах елементи комуністичної ідеології в її різних іпостасях. Друкувався на порталах «Сумно», «Рожевий Слоник», «Захід-Схід», «Буквоїд», «Інша література», в часописах «Четвер», «Ї» та «Критика», журналі «Український тиждень», газетах «Бійцівський Клуб» і «Post-Поступ».

В рамках StartUp ГогольFest 28,29 та 30 квітня поет стає одним з екскурсоводів Маріуполя, приміряє кашкет знаменитого архітектора Нільсена і розповідає історії, гуляючи реальним і вигаданим, містичним і поетичним, міфологічним і суперечливим, можливо, навіть новим Маріуполем.

Його історії філософічні, сповнені культурологічними натяками, інтелектуальні, іронічні. Про смаки можна сперечатися, але все ж поет, вирішив, хоча б «по приколу», але копнути історію, традиції та культуру.

На першій екскурсії навіть відбувся невеликий перфоманс. Екскурсовод запропонував скуштувати змочену у вині паску усім бажаючим. В одному з дворів на проспексі Миру Вано показав на один з каменів, який був частинкою зруйнованного Харлампієвського собору та заявив, щой той рятує від безпліддя. А ось один з підвалів у старій частині міста належить страшній місцевій відьмі.

Також цікавою була історія про міфічне створіння “Чайкосетра”. У сиву давнину мешкали у Азовському морі великі осетри, а над хвилями літали чайки у пошуках дрібної риби. І от якось один Осетр побачив Чайку зовсім близько поруч із собою та одразу закохався у це неймовірно вільне створіння. Чайка також побачила Осетра та відчула те саме. Ось якось так з’явилось створіння Чайкосетр, яке стало покровителем моряків та закоханих.

 

 

 

 

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять