5cb8bf4015837-2
Гогольfest

Гогольfest – мультидисциплінарний міжнародний фестиваль сучасного мистецтва, який вперше відбувся у Києві у 2007 року. З 2017 року фестиваль проводиться в різних містах України. Програма складається з п’яти напрямків: театр, музика, кіно, література та візуальне мистецтво.

Серце фестиваля – центр сучасного мистецтва “ДАХ”, заснований режисером Владом Троїцьким. Як зазначено на сайті фестивалю: Гогольfest утверджує творчість – ключову складову розвитку країни, синтезує нові сенси і задає культурні тренди, об’єднує людей, які створюють нове “завтра”.

У 2018-му році фестиваль вперше відбувся у Маріуполі. У кожному місті фестиваль отримує персональну назву, маріупольський став – “StartUp Гогольfest”, адже наше місто намагалися відкрити з нового ракурсу, переосмислити все існуючі локації та місця.

Тоді організатори звітували про більше ніж 100 подій та 30 тисяч відвідувачів. Тоді вперше відбулися вистави у підвалах Палацу культури “Молодіжний”, театральна програма викликала в декого шок – театри з України та Європи змінювали уявлення містян про сучасне мистецтво. Молоді актори театральних колективів міста змогли відвідати школи Анатолія Черткова та Вікторії Бурлаки.

Яхт-клуб “Азовсталь” вперше працював у нічному форматі – там проходила нічна музична програма фестивалю. А у Міському саду оселився Гоголь – арт-об’єкт з гілок у вигляді читаючої книжку фігури.

У 2019 році очікується ще більше подій та гостей фестивалю. Цьогорічна родзинка Гоголю – гранд-опера “Vepo” (з грец. вода) – приведе глядачів в доки Азовського судоремонтного заводу.

У місті з’явиться більше ніж 20 арт-об’єктів, на пляжі вночі показуватимуть фільми, а в культурно-туристичному центрі “Вежа” для маріупольців запрацює освітня програма “Гімназія”, яка включатиме 5 напрямків: гіди сучасним мистецтвом, незвичайні досвіди, нові формати подій, денні та нічні «кіноклуби», екскурсія-сторітеллінг містом від філософа Вано Крюґера.

Два роки поспіль фестиваль створює унікальну подію – мистецький потяг Гогольtrain, на якому можна приїхати з Києва прямісінько у серце фестивалю.

Головний атрибут Гогольфесту – величезна голова Гоголя, яка з’являлася на локаціях фестивалю. До Маріуполя її важко довезти, у 2018-му році її не було, а от у 2019-му вона була встановлена на Київському Південному вокзалі, звідки відправлятиметься Гогольtrain.

Фестиваль викликав у місті зміни, скоро на базі палацу культури “Молодіжний” буде створено центр сучасного мистецтва “Готель “Континенталь”.

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять