<?xml encoding=”UTF-8″>
Ви знали, що якщо покопатися в родоводі, у Леонардо Ді Капріо, Стівена Спілберга, Лів Тейлор, Ленні Кравіца і Дастіна Гоффмана знайдуться українські предки?
Найсумніше, що Гоффман, наприклад, цього й сам не знав. Вірніше, він, як багато іноземців, вважав всі країни, які колись входили в СРСР, Росією — а народи, що 70 років розмахували червоним прапорцем через залізну завісу, записував купою в Russians. «Людина дощу» запізніло зрозуміла свою помилку тільки коли заплутала у географії на врученні премії, а інший голлівудський оскароносний актор з українським корінням — Джек Паланс — вказав на цю сумну помилку.
З того часу Гоффман проявляє жвавий інтерес до життя української діаспори в США та навіть начебто знайшов у своєму фамільному дереві запорізьких козаків. Втім, фільм «З України до Голлівуду» не про нього (а ось Джек Паланс тут є).
Фільм «З України до Голлівуду» — про іммігрантів з українським корінням, деякі з котрих вже досягли успіху, а деякі лише починають підкорювати найвідомішу кіностудію світу. Але замість того, щоб розповідати про акторів з українським корінням на кшталт Міли Куніс або Сталлоне, про яких вже усі знають, автори стрічки взялися за менш очевидні історії. Наприклад, про те, що найбільшу кіностудію США Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) створив продюсер з українським корінням, а спецефекти в “Матриці” і “Хижаку” робив емігрант з Харкова.
Фільм став серйозним дослідженням значного внеску українців у роботу «фабрики мрій» й розвиток американської культури. Аналогів йому буквально немає, так що якщо ви вважаєте себе кіноманом та любите країну, в якій народилися, вам неодмінно потрібно на нього сходити.
Прем’єра фільму режисерів Станіслава Сукненка і Галини Кувівчак-Сахно відбулася на фестивалі в Одесі у липні. У Маріуполі зустріч зі знімальною групою й показ стрічки відбудеться в кінотеатрі “Перемога” 29 листопада о 18:00. У світовий прокат картина вийде тільки у 2020 році, так що у нас непогана фора перед Європою та Америкою.