Cайт працює в тестовому режимі.
Художній музей ім. Куїнджі (Будинок Гіацинтова)
Художній музей ім. Куїнджі (Будинок Гіацинтова)


Величний модерновий будинок, спрямований вгору, привертає до себе увагу з першого погляду. Зараз тут розміщується одна з музейних установ Маріуполя – Художній музей ім. А.І.Куїнджі, який зберігає у своїх фондах копії та оригінали творів великого майстра світла Архіпа Куїнджі, його сучасників та учнів, а також регулярно приймає у своїх стінах виставки сучасних маріупольських та українських художників.

Проте задовго до того, як стати домом для витворів мистецтва, ця будівля мала зовсім інше призначення. За деякими даними вона була зведена на самому початку ХХ столітті у стилі модерн. Побудувала її родина спадкоємців самого Митрополита Ігнатія (Гозадінова)для своєї дочки (та його правнучки)на честь її весілля із місцевим меценатом, відомим науковим та громадським діячем Василем Гіацинтовим. Він прославився тим, що виносив та втілив у життя ідею створення в Маріуполі першого реального училища, яке готувало фахівців з технічних спеціальностей. Адже коли Маріуполь наприкінці ХІХ століття поступово почав перетворюватися з повітового містечка на великий індустріальний центр, виникла нагальна потреба у великій кількості знавців саме цієї сфери. Тож будівля також відома як маєток Гіацинтова, де він жив із своєю дружиною у першій половині ХХ століття.

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять