Сьогодні поговоримо про активний туризм Маріуполя, його засновників та учасників. Вони мандрують, організовують туристські походи, займаються спортом, утворюють спілки по інтересах, досліджують Маріуполь, Україну та світ.
«ДВижение»
Рух з символічною назвою «ДВижение» каже сам за себе. Його засновниками стало молоде подружжя Погорєлових – Дмитро та Валерія. Самі вони як дату народження «ДВижения» зазначають лютий місяць 2010-го року, адже саме тоді група туристів Іллічівського районного клубу за підтримки ММК ім. Ілліча вирушила до Карпат на гірськолижний курорт “Буковель”.
Так започаткували традицію – вже 12 років поспіль однодумці на початку лютого влаштовують туристичні поїздки саме туди! За словами Валерії Погорєлової, аксакали тієї дебютної поїздки й досі складають кістяк «ДВижения» та продовжують відкривати нові місця разом.
Наразі команда обрала для себе вектор організації тематичних турів. У офіційній групі спільноти можна побачити багато затишних фотозвітів з вилазок по гриби чи кемпінгових походів до лісу перед ватрою.
«Рух – це життя» – основний девіз «ДВижения»! У їх асортименті та архіві можна знайти велосипедні тури на різні відстані, екстремальні до підземель Білокузьминівки, пізнавальні тури вихідного дня до Світогорська, Форест парку, «кабанячими тропками» до Стародубівки, у Олешківські піски. Усе це з рибалкою, скандинавською ходою, на каяках й інших видах водного пересування, з багатьма іншими незліченними активностями!
До речі, одним з останніх таких турів був у геллоуінській тематиці!
А ще «ДВижение» має власний бренд, який є візитною карткою маріупольських скаутів та з групою туристів завжди якимось чином подорожує!
А тепер обережно, адже зараз будуть фото, після перегляду яких ви точно захочете доєднатися до дружного колективу, по меншій мірі, заради романтики польової кухні!
Зазвичай рух організовує свої ініціативи на вихідні аби залучити якомога більше зацікавлених однодумців, які з часом входять до сім’ї “ДВижения” та вже не уявляють подорожей без такої компанії. У планах Погорєлових – розробки нових туристичних маршрутів Україною і не тільки. Саме зараз відкрита реєстрація на тур вихідного дня до Захарівки 28 листопада, поспішайте записатися!
Усі подробиці можна дізнатися у групі або за телефонами організаторів .
“Азовбайк”
Тепер про вузькопрофільну але не менш цікаву та рухливу групу – “Азовбайк”
«Азовбайк» – група ентузіастів, які впустили велосипед у свою душу та зробили його невід’ємною частиною свого життя. Команда стверджує, що у Маріуполі та його околицях дуже багато їх однодумців. Ініціатори групи мають за мету об’єднати всіх для спілкування, обміну досвідом, спортивних змагань та розважальних «покатушок»!
Велолюбителі організації вже близько двадцяти років здійснюють спільні заїзди, беруть участь у змаганнях, професійно займаються велосипедним спорядженням й навіть окремо ведуть бізнес у цій галузі!
Також “Азовбайк” здійснює тематичні заїзди різними напрямками: від лісових поблизу Маріуполя до занедбаних місцевостей, руїн різних споруд, які команда відкриває по різних куточках регіону та країни.
Дуже часто маріупольці можуть побачити членів організації “у справі” посеред міста, адже зазвичай місце збору на велоподії – площа Свободи чи ТРЦ “Порт-сіті”.
У «Азовбайку» раді і новачкові, який сумнівається у виборі свого першого двоколісного друга, і професіоналу, який бажає поділитися з іншими своїми накопиченими знаннями. Зараз теплий сезон для заїздів вже закрито, але у офіційній групі пропонують взяти участь у події формату strava-ивенту, або ж у різних треках. Така велоподія триватиме до 21-го листопада, а зареєструватися на неї можливо у формі за посиланням.
Центр “Аляска” та “Windlife”
Неймовірна колаборація двох крутих локомотивів маріупольського активного відпочинку!
Відомий кожному маріупольцю спортивно-розважальний комплекс “Аляска” вже котрий рік тішить любителів рухливих атракцій широким асортиментом послуг на місці нашквалт гірськолижного схилу чи скеледрома.
Тим часом команда “Windlife” під керівництвом Олексія Попова цього року здійснила справжній прорив своєю різноплановою діяльністю у спортивній та туристичній галузях, за що нещодавно навіть отримала нагороду на туристичній премії Маріуполя від міського голови! Основні напрямки діяльності – навчання кайтсерфінгу та віндсерфінгу, простір “вейк парк” з літнім кінотеатром, прогулянки акваторією Азовського моря на катерах та походи на вітрильних круїзних яхтах по всьому світу.
А результатом співпраці наведених вище стала зимова пропозиція у вигляді екстремальних лижнобордичних турів до Буковелі! “Аляска” гостям турів пропонує своє екіпірування, а з “Windlife” організація! Вже анонсовані дати турів сезону 2021-2022 та до вартості пакету послух входить дорога у обидва боки, проживання, харчування та трансфер до підйомників.
Більше подробиць можна дізнатися на сайті “Windlife” за посиланням
“JOY”
Також певну роль туристичного осередку в Маріуполі виконує хостел та антикафе “JOY” ! Марія та Максим Карандіни постійно ініціюють та залучають до культурних та туристичних заходів. Аудиторії з охочих долучитися – “повна хата”! “JOY” сьогодні – оазис мандрівників та активних містян, які охоче разом проводять час за переглядами кінострічок, змаганнями у настольні ігри, вечірками, пікніками на природі та…виїзними кемпінгами!
Радимо слідкувати за анонсами на сторінці закладу у Instagram та на каналі у Telegram.
Влітку діяльність комплексу розширилася й відкрила опцію велошерінгу! Деталі можна дізнатися тут.
Та це ще не все! Без історії наша редакція не може лишити свого читача. Кажучі про сучасні діючі спілки мандрівників, звертаємося до архівної сторони туристичних клубів Маріуполя! Ті, хто познайомляться з наведеним нижче виданням, обов’язково отримають натхнення романтики походів.
“Путь “Планеты”
Ділимося гарною новиною – виходом книги про історію становлення та розвитку туристичного клубу “Планета”, діяльність якого у Маріуполі датується 1962 – 2013 рр.
Книга “Путь “Планеты” авторства Петра Чирухіна розповідає про унікальне життя й діяльність маріупольського туристичного клубу “Планета” підприємства «Азовмаш». Сам автор віддав своїй справі 30 років життя у якості інструктора. Спілку було засновано мандрівниками далеких 60-х років під впливом та натхненням туристичного руху Некрасовського Юрія Яковлевича.
Для створення та видання автор упродовж семи років збирав матеріали, що були представлені учасниками походів, зльотів, змагань й творчих вечорів й також музеями Маріуполя.
Автор доклав максимальні зусилля аби передати через книгу увесь шлях, що було пройдено ним, інструкторами, туристами й працівниками туристичного клубу, усі етапи руху “Планети”. Книга включає розповіді про гірські та водні походи, історію туристичних баз та таборів учасників.
Видання найближчим часом можна буде знайти у вільному доступі у бібліотеках та тематичних організаціях міста туристичної галузі.
Дана ініціатива була реалізована завдяки програмі «Громадський бюджет»з конкурсом міні-грантів сприяння розвитку туризму, культури і спорту .