Сьогодні відбулася прес-конференція напередодні театральної прем’єри – онлайн-вистави “r u there? we r here… 2.0| Ви там? Ми тут… 2.0 Цифрова версія”. Це спільна робота британської режисерки та молодих акторів народного театру “Театроманія” та водночас фінальна частина проєкту Марафон міжнародних резиденцій.
Рік працюючи на відстані, після кількох успішних показів в Маріуполі, ескізний перформанс, що був створений режисеркою з Великобританії Джозі Дейл-Джонс та акторами народного театру «Театроманія» нарешті матиме продовження. Молода театральна команда Маріуполя вперше зустрілася офлайн, що б під час марафону міжнародних резиденцій працювати над новою адаптацією спільної роботи в цифровому вимірі. В рамках цифрової театральної лабораторії, досліджуючи власні переживання, страхи та прагнення, занурюючись у власне «я», актори відкриють глядачам своє власне ставлення до різних актуальних тем.
“Ми раді зустрічати четверту та фінальну резиденції Марафону міжнародних резиденцій в рамках масштабного проєкту “Маріуполь – Велика культурна столиця України 2021”. Це чудова можливість для розвитку театральної молоді Маріуполя. Дуже важливим є культурний обмін ідеями, цього разу випала можливість отримати досвід від представниці сучасного британського театру та європейської театральної школи. Якщо подивитися на всі чотири резиденції, ми побачимо як багато нового досвіду отримала маріупольська творча молодь, актори та режисери. Все це залишиться з нами і після “Марафону міжнародних резиденцій”. І який це великий ривок уперед для культурного осередку. Вся програма “Культурної столиці” від Українського культурного фонду – це унікальна можливість для кожного міста розвиватися та утримувати культурне життя настільки активним і далі“, – поділилася з нами головна координаторка проєкту культурно-мистецьких ініціатив “Діалог мовою мистецтва” Марія Сльота.
Вистава «Ви там? Ми тут… 2.0 Цифрова версія» — це своєрідна ода театру. Йдеться про важливі теми, які часом ми боїмось озвучити вголос. Окрім цього, це перформанс про пошук зв’язку у часи вимушеної відстані, і можливо, про надію на зміну нашого способу життя (якщо ми все ж наважимось колись його уявити). Перформанс досліджує теми війни, втрати та гендерного насильства за допомогою слів, зображень (включаючи кадри з реального життя) та руху.
Джозі Дейл-Джонс — британська продюсерка, театральна діячка та перформерка. Кураторка театральної компанії This Egg. Власниця стипендії від Ради мистецтв Англії та ВВС. Номінована як фіналістка премії театральних майстрів Фонду мистецтв у 2021 році. Джозі була режисеркою в онлайн-резиденції «Taking The Stage 2.0» в Україні, спільного проєкту від Британської Ради та ГОГОЛЬFEST.
“Звісно ж наші мови були відправними точками, коли ми вперше зустрілися з акторами “Театроманії”. Коли ви з людьми говорите різними мовами, для початку вам потрібно просто познайомитися та зрозуміти про що ви хочете говорити далі. Це ті виклики, з якими з самого початку я зіштовхнулася. І в цьому випадку я довірилася ситуації, команді, і відбудувала нашу роботу так, щоб виникали питання, для яких команда приймала рішення. Тобто ця театральна робота базувалася на повній довірі“, – розповіла Джозі Дейл-Джонс. Також вона поділилася, що сценарій вистави – це колективна історія. Кожний з учасників акторської трупи пропонує свої ідеї – це і впливає на сюжет.
Виставу можна буде подивитися онлайн – 31 жовтня о 19:00. Залишаємо посилання на трансляцію. Попередня реєстрація – не потрібна.
Нагадаємо, Марафон міжнародних резиденцій 2021 — це сучасна театральна лабораторія мистецького діалогу, що має на меті відкрити новий культурний Маріуполь, у статусі Великої культурної столиці України 2021 для всього світу. Тривала театральна резиденція об’єднує сучасних європейських режисерів та українських театральних митців у творчих експериментах, результатом стало створення в Маріуполі культурного продукту, який новою енергією перетворив місто на величезний творчий майданчик!
Марафон міжнародних резиденцій 2021 реалізується в рамках проєкту культурно-мистецьких ініціатив «Діалог мовою мистецтва» за підтримки Українського культурного фонду.