Cайт працює в тестовому режимі.
Маємо найтепліше море в Україні
Маємо найтепліше море в Україні

Тепле і лагідне, саме так найчастіше характеризують наше Азовське море!

Давні греки назвивали його Меотійським озером, а татаро-монголи подарували назву – Рибне море. Азовське море є одночасно найменшим за глибиною морем в басейні світового океану та найтеплішим морем України.

Кліматичні та природні особливості Приазов’я дарують нам майже піврічний курортний сезон. Від травня до жовтня ми насолоджуємося сонячними променями, солоними бризками хвиль та сяянням самого моря. А його безпека для дітей та дорослих, плавний спуск роблять Азовське море справжньою туристичною перлиною Донеччини.

Влітку наше море прогрівається до 28-30 градусів тепла. У зимовий період можливо часткове або повне замерзання моря. Найбільша частина берега Азовського моря – пляжі з різноманітними мушлями, які так люблять збирати діти.

Де ж в Маріуполі краще помилуватися красою Азовського моря та узбережжя?

Масштабні краєвиди відкриваються з оглядового майданчика Культурно-туристичного центру “Vezha”. Вигідне розташування водонапірної вежі на найвищій точці нашого міста (43 метри над рівнем моря) дарує нам дійсно чарівний краєвид на море, порт та звісно, місце “зустрічі” моря та річки Кальміус.

Справжньої прикрасою та вже одним з найпопулярнішим місцем-магнітом є пірс біля Міського пляжу

До Дня міста-2020 його було реконструйовано і тепер він стильно і сучасно виглядає, як вдень, так і вночі. Фудкорти стали приємним додатком, де можна зігрітися кавою у прохолодні вечори, або навпаки освіжитися лимонадом у спекотну погоду. Тут же можна погодувати чайок та качок. Мешканці міста кажуть, що прогулянка пірсом – це справжні щирі емоції та релакс!

Оглядові у Міському саду, селищі Моряків та Приморському саду теж є чудовим варіантом знайомства з морською частиною нашого міста. До речі, там ви зможете зробити гарні світлини не тільки моря, але й власні. Адже на оглядовому майданчику у селищі Моряків знаходиться пам’ятний знак “Любов”, а на обриві у Приморському парку – інсталяція “Я люблю Маріуполь”. Фотографія виходять “живими”, а наше море навічно закохає вас у себе!

Чудовий краєвид на море з оглядового майданчика Лівобережжя

Окремої уваги заслуговують маріупольські пляжі

Найпопулярнішим та більш молодіжним є “Піщанка”. Саме з нього лунають акорди з музичного фестивалю “MRPL fest”, а щоліта пляж відвідує рекордна кількість місцевих та гостей Маріуполя.

Його краса та екологічність надихнули міську владу та партнерів міста розробити спільний проект з реконструкції.

Центральний пляж асоціюються у туристів з відкриттям морського узбережжя міста Марії особисто для себе. Пляж знаходиться недалеко від центру міста, та збирає біля себе цікаві інфраструктурні та історичні об’єкти. Біля хвильорізів можна знайти частину пляжа, яка дуже затишно обладнана інклюзивними функціями та чарівним дитячим майданчиком.

Лівобережний пляж традиційно вважають за найбезпечніший та найкомфортніший пляж для діточок та людей “третього віку”. Є простора “зелена зона”, куди можна сховатися від активного сонечка, багато лавочок та оновлених інфраструктурних об’єктів.

 

А ще одним з унікальних елементів Азовського моря є коси

Білосарайська, Бердянська, Федотова коси, вже давно вони користуються популярністю та завойовують серця як маріупольців, так і туристів Приазов’я!

Рекомендуємо також: