IMG_0453
Міні-скульптури Маріуполя

У світі з’явилась нова тенденція створення міні-скульптур, які туристи та містяни відшукують у популярних або віддалених місцях. В Україні таку тенденцію підхопили Ужгород (там вже більше 30 об’єктів з відомими діячами та героями) та Київ (там існує серія символів міста – київський торт, каштан, котлета по-київськи). У лютому 2019 року до них приєднався і Маріуполь.

Новими арт-об’єктами міста біля моря стали 6 міні-скульптур, праобразом до створення яких став образ архітектора Віктора Нільсена. Він на початку ХХ століття був міським архітектором, створив багато ключових будівель Маріуполя, в тому числі й архітектурний символ міста – Вежу. Досить легендарна постать. Тож арт-об’єкти зображують уявного містянина початку ХХ століття, в окулярах, з вусами, який знаходиться у ключових місцях історичного центру міста. Між ними є наземні знаки, за якими можна слідувати не тільки від скульптури до скульптури, а й до важливих історичних локацій туристичного маршруту старою частиною міста “Історична прогулянка Маріуполем”, яким може пройтися кожен.

Тож, нові міні-скульптури чекають на своїх відвідувачів:

  • Біля водонапірної вежі. Тут скульптура створена у вигляді людини з піднятою долонею, яка вітає кожного. Адреса: вул. Архітектора Нільсена, 34.
  • На Театральній площі біля Драматичного театру. Театра та сквер біля нього – улюблене місце для відпочинку та чудова локація для проведення загальноміських свят. Тож встановлення скульптури тут було обов’язковим. Адреса: Театральна площа, 1.
  • У внутрішньому дворику палацу культури “Молодіжний”. Будівля старовинна, має багато легенд та таємниць. У дворику розташована репетиційна театрального колективу. Туди можна потрапити пн-пт з 9.00 до 16.00.Адреса: вул. Харлампіївська, 17/25.
  • Біля індустріального технікуму. Ця скульптура знаходиться на колоні біля входу до навчального закладу та читає книжку. Студенти вважають її покровителем навчання. Адреса: вул. Георгіївська, 69
  • Біля будинку архітектора Нільсена. Тут уявний “Нільсен” у халаті та горнятком кави дивиться на головну арку Міського саду, який розташований поруч. Адреса: вул. Семенишина, 49.
  • Навпроти входу до залізничного вокзалу. Тут міні-скульптура сидить на валізах ніби зустрічаючи та проводжаючи мандрівників.

Всю інформацію про маршрут та місцезнаходження скульптур можна отримати в культурно-туричному центрі “Вежа” (вул. Архітектора Нільсена, 36) або ж замовити там екскурсію з гідом, який розкаже про всі об’єкти маршруту історичним центром міста. Тел. для довідок – 097-618-40-85. Вежа працює щодня з 10.00 до 21.00.

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять