Легенди Міського саду
Легенди Міського саду

У 1863 році у проймі Клинової балки був закладений найстарший парк Маріуполя, який зараз має назву Міський сад. Спочатку цей було хаотичне засадження території фруктовими деревами, проте усе змінилося із поверненням до міста видатної людини Георгія Псалті, що тільки-но завершив навчання садівництву та рослинництву у Франції. Саме він поклав початок озелененню Маріуполя та перетворив Міський сад на справжній буржуазний парк із затишними алеями та скульптурами, різними видами дерев та літньою естрадою.

Маріуполь туристичне місто • Легенди Міського саду

Пізніше у самому серці парку було зведено великий фонтан, який за деякими відомостями забезпечувався водою із самої Водонапірної вежі. Що ж до паркової естради, то ходили чутки, немов під її підлогою було спеціально розсипане бите скло, що давало таку неймовірну акустику.

Маріуполь туристичне місто • Легенди Міського саду

Цікаво, що із самого заснування парку, в ньому було висаджено три тутові дерева. Два з них не дожили до наших днів, а третє – ровесник старішого парку Маріуполя, який переступив уже 150-річний ювілей – і досі росте на його дальній алеї. Найстарше дерево парку – дерево бажань, що бачило зміну століть та поколінь – і зараз готове захистити від пекучого сонця під своєю розлогою кроною будь-якого гостя Міського саду, а заразом і виконати його найзаповітніше бажання.

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять