Новини про місто Марії: головні події та культурне життя громади у щотижневому дайджесті
Команда «Місто Марії» продовжує розповідати про важливі події, досягнення та ініціативи, що стосуються Маріуполя та його мешканців. Щотижневі огляди допоможуть вам залишатися в курсі ключових новин, культурних проєктів і спогадів про місто, яке об’єднує маріупольців по всьому світу.
Цього тижня ми висвітлювали такі теми на наших сторінках у соціальних мережах:
1. Художник з Маріуполя Олександр Іванченко зберігає дух рідного міста у своїх роботах.
Зараз чоловік живе у Запоріжжі. Він – художник, що створює дивовижні картини, наповнені емоціями та змістом. Його роботи різнопланові, але серед них є й ті, що пов’язані з рідним Маріуполем.
Сьогодні Олександр працює над картиною про рідне Азовське море. Незабаром він подарує її переселенцям із Маріуполя як теплий спогад про рідне місто.
2. В Естонії презентували фотовиставку про Маріуполь «Маріуполь – місто-щастя, місто-привид», експозиція у бібліотеці Віймсі триватиме до 9 лютого 2025 року.
На світлинах, створених Дмитром Чичерою, фотографом, який зник безвісти у 2022 році в окупованому Маріуполі, та Тетяною Литвин, показано два обличчя міста: яскраве та мирне життя до війни і наслідки руйнівної російської агресії.
На церемонії відкриття виставки були присутні дипломати, представники влади та медіа. Зворушливим моментом стало відеозвернення Людмили Чичери, дружини Дмитра, яка нагадала про долю зниклих безвісти та важливість пам’яті про тих, хто постраждав.
Виставка організована Конгресом українців Естонії, товариством Free Mariupol, Посольством Норвегії та іншими партнерами. Після Віймсі вона подорожуватиме іншими містами Естонії, привертаючи увагу до трагедії Маріуполя.
3. Росіяни у Маріуполі відкриють музей Жданова: окупанти продовжують використовувати культуру як інструмент пропаганди.
У лютому 2025 в тимчасово окупованому Маріуполі планують відкрити музей радянського ідеолога Андрія Жданова, іменем якого колись було названо наше місто.
Для цього вони використовують будівлю колишнього Музею народного побуту, який до вторгнення показував унікальні предмети етнографії та культурної спадщини Приазов’я. Тепер на цьому місці збираються розмістити музей, присвячений Жданову – уродженцю Маріуполя, який грав ключову роль у сталінських репресіях та був ініціатором кампанії «ждановщини», спрямованої проти діячів культури та науки.
Ця спроба окупантів – черговий крок до нав’язування радянської ідеології. На противагу цьому наша команда працює над тим, щоб зберігати і розвивати справжню культурну спадщину Маріуполя, підтримувати ідентичність та згуртовувати маріупольців.
4. До Дня Соборності України наша команда згадувала про символічну ходу, яка відбулась в Маріуполі 10 років тому…
Після звільнення від окупантів у 2014 році жителі міста відчули потребу заявити про свою українську ідентичність. 22 січня 2015 року на пост-мосту, який з’єднував дві частини Маріуполя, люди вишикувалися у живий ланцюг. Цей міст став символом єдності Лівого та Правого берегів України.
Біля мосту зібралося кілька сотень маріупольців. Вони принесли із собою українські прапори, свічки, жовто-блакитні стрічки та плакати: «Я – Донецьк», «Я – Україна», «Я – Волноваха».
Для когось ці спогади – біль. Для інших – доказ того, що Маріуполь завжди був і буде українським…
Дякуємо, що ви з нами!
Підписуйтесь на наші сторінки: