5ce66620a8c8c-1
Пам'ятник А.І.Куїнджі


Навіть після реконструкції Грецької площі в 2018 році один з її компонентів залишився незмінним і все ще так само ідеально вписується в загальну ландшафтну і естетичну картину. Перебуваючи в центрі міста, в одній з найжвавіших точок Маріуполя, пам’ятник Архипові Івановичу Куїнджі став відомою пам’яткою, про яку говорять і за межами міста. Городяни можуть споглядати скульптуру кожен день і стежити за тим, як в будь-який час року вона стає незамінною складовою міського пейзажу.

Архип Куїнджі є важливою і дивовижною особистістю для історії міста, адже його сміливо можна назвати не тільки художником-пейзажистом, а ще й благодійником, педагогом, захисником студентської молоді. Не менш цікавою є вся біографія творця, адже він пройшов шлях від сина бідного шевця-грека впливового ініціатора створення Товариства художників, яке пізніше стало називатися на честь самого Куїнджі.

Сам пам’ятник належить авторству народного художника України В. Полонніка і архітектора В. Швеховцова. Творіння з червоної міді, створене шляхом гальванопластики, збиралося на заводі медобладнання. Попередньо голова була виготовлена ​​цілком, рука та Курської торса окремо. Цікавим фактом є те, що сама колона, на якій розмістилася скульптура, була викуплена на Дніпропетровському заводі валів для паперової промисловості як бракована.

Вперше пам’ятник Куїнджі був встановлений на знаковому для самого художника місці – бульварі Шевченка, адже саме неподалік від цього місця пройшли його молоді роки. На відкриття пам’ятника, яке відбулося 26 квітня 1984, зібралися не тільки шанувальники творчості Архипа Івановича, а й усі, хто усвідомлював значимість його особистості для нашого міста, серед них прості робітники й інженери, студенти та школярі, міська влада та інші. Сам бульвар пам’ятник прикрашав недовго, адже в 1993 році почалася реконструкція скверу і пам’ятник перенесли на нове місце – Грецьку площу.

Загадковим чином при переміщенні пам’ятника було втрачено інформаційне кільце з постаменту, яке незабаром було заново виготовлено в чавуноливарному цеху заводу “Азовмаш” за моделлю художника О. Ковальова.

Радимо відвідати також Художній музей імені А.І. Куїнджі і Центр сучасного мистецтва імені А.І. Куїнджі.

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять