Місце, де головний проспект міста перетинає вулицю Грецьку, є визначним в історії Маріуполя. Адже саме тут була зведена перша церква тільки-но закладеного міста. Губернатор Василь Олексійович Чертков, прибувши на землі, де планувалося заснувати нове місто, саме на цьому місці заклав фундамент церкви на честь Святої Марії-Магдалини.
За тринадцять років церква була освячена та згодом стала соборною. Побудована здебільшого з деревини, вона прослужила своїй парафії сто років, після чого була опечатана через старість. Пізніше вона була розібрана, а на її місці виникла каплиця на честь дивовижного порятунку цесаревича Миколи Олександровича під час його подорожі до Японії. У цей час вже був збудований та освячений новий храм Святої Марії-Магдалини, який став наступником першої церкви Маріуполя.
Перетин двох історичних вулиць Маріуполя зберіг ще одну будівлю – свідка історії міста. Це будівля Маріупольського відділення Державного банку. Воно було збудовано на початку ХХ століття і вже більше ста років виконує своє головне призначення. Саме через цю установу проходило фінансування не тільки Маріуполя, а й усього повіту: будівництво металургійних заводів «Нікополь» та «Провіданс», зведення громадських та приватних будівель.