2
Щотижневий огляд новин Маріуполя: події та життя громади

Щотижневий огляд новин Маріуполя: події та життя громади

Команда «Місто Марії» кожного дня інформує про важливі події, що стосуються Маріуполя та його мешканців, а також різноманітні ініціативи. Наш традиційний огляд стане для вас надійним джерелом новин про культурні події та проєкти, що об’єднують маріупольців, де б вони не знаходились.

Упродовж цього тижня ми висвітлювали такі теми:

1. Презентація «Азов. Янголи Маріуполя» тепер і в офлайн-форматі

Наша команда продовжує розповідати правду про героїчну оборону Маріуполя. Виставка «Азов. Янголи Маріуполя», яка здобула велику увагу у Львові, отримала своє продовження – тепер у форматі презентації для шкіл та уроків патріотичного виховання.

Ми розробили цю презентацію, щоб діти та молодь могли глибше зрозуміти історію захисників Маріуполя, подвиг воїнів та ціну свободи. І що важливо – тепер ми змогли представити її офлайн, безпосередньо перед школярами.

Презентація доступна у друкованому та електронному форматах.

Якщо вас зацікавила можливість використання її у навчальних закладах чи бібліотеках, звертайтеся за деталями до команди «Місто Марії» на пошту: [email protected] або телефонуйте за номером: +380 (98) 216-47-61

При відправленні листа, будь ласка, вкажіть тему: «Презентація Азов. Янголи Маріуполя».

2. У Кривому Розі триває виставка «3011 НГУ: Обличчя нескорених»

Експозиція присвячена військовослужбовцям частини 3011 Національної гвардії України, які боронили Маріуполь. Ініціаторами проєкту стали родини загиблих та полонених бійців. Команда «Місто Марії» також є співорганізатором виставки та долучилася до її створення.

Що можна побачити на виставці?

▪️ 100 портретів оборонців, створених художницею Вікторією Гріздак;

▪️ Символічну інсталяцію, яка передає побут воїнів під час оборони Маріуполя;

▪️ Ікону «Маріупольська Покрова», присвячену захисникам міста;

▪️ Карту облоги Маріуполя, що нагадує про події весни 2022 року;

▪️ «Дерево пам’яті» — як символ шани загиблим героям.

Виставка відкрита до 28 лютого у Палаці культури «Мистецький» (вул. Мистецька, 1).

Години роботи: щодня з 10:00 до 17:00. Вхід вільний

Для організації екскурсій: +380 (96) 517-85-75, +380 (98) 576-73-06

3. «Маріуполь-Гданськ: міста-побратими, історії-побратими»: нова експозиція у Львові

Частина відомої виставки доступна для перегляду у Центрі Шептицького. Цей міжнародний проєкт розповідає про Маріуполь і Гданськ, які мають схожі історичні паралелі. Через мистецтво, фотографії та документи експозиція передає історію спротиву, відродження та культурного зв’язку.

Експозиція складається з наступних частин:

– Фотоколажі Маріуполя та Гданська – роботи польського фотографа Кароля Нінартовича та українського Андрія Гупси, що показують міста до та після руйнувань.

– Акварелі Данила Мовчана – іконописні картини про силу духу й надію.

– Фото «Світло переможе» Дмитра Козацького – символ незламності українців.

Партнери: Арт-Контакт Україна, Центр Шептицького, Місто Марії.

4. Українці за кордоном можуть приєднатися до акції «Де ти?» — вшанування жертв трагедії Маріупольського драмтеатру разом.

16 березня 2022 року росіяни скинули авіабомбу на Драматичний театр Маріуполя. Будівля, яка була прихистком для сотень цивільних, стала братською могилою. У день трагедії на асфальті перед театром було написано «ДЕТИ» – але це не зупинило окупантів.

Ініціативу вшанування жертв трагедії започаткувала у 2022 році Христина Кулаковська. У 2023 році команда «Місто Марії» продовжила цю справу, долучивши 9 міст України до двох акцій пам’яті. У 2024-му ініціатива розрослася – вже 17 міст України організували заходи, щоб нагадати світу про злочин у Маріуполі.

Ця ініціатива шириться й за кордоном – українські діаспори також проводять акцію «Де ти?», аби нагадати міжнародній спільноті про трагедію.

Якщо ви живете за кордоном і хочете приєднатися до цьогорічного вшанування, долучайтеся або організовуйте подію у своєму місті разом із глобальною ініціативою: detyproject.org

5. Відкриття виставки «Написано війною: свідчення, збережені у книгах» у Дніпрі

Маріуполь. Місто, яке стало символом незламності та водночас найбільшої трагедії війни. Його історія продовжує жити не лише у спогадах очевидців, а й у книжках, що зберігають правду про окупацію, спротив, евакуацію та життя тих, хто вистояв і тих, кого більше немає.

Виставка «Написано війною: свідчення, збережені у книгах» розповідає про війну через художню та документальну літературу, щоденники, репортажі та спогади. Ці книжки стали голосами тисяч людей, історіями, які не можна забути.

Попри знищення Центральної міської бібліотеки ім. Короленка в Маріуполі, вона продовжує працювати у вигнанні, об’єднуючи громаду та зберігаючи культурну спадщину. Команда «Місто Марії» разом із партнерами відкриває цю виставку в Дніпрі, щоб пам’ять про Маріуполь жила.

Запрошуємо на відкриття 25 лютого о 16:00 в Mariupol Reborn (Дніпро, вул. Княгині Ольги, 11).

Організатори: Маріупольська міська рада, команда «Місто Марії», Центральна міська бібліотека ім. Короленка (Маріуполь), платформа Mariupol Reborn.

6. Моновистава маріупольця Андрія Бєднякова «Кому ти там потрібен» доступна на MEGOGO

У центрі сюжету – історія життя молодого Андрія, уродженця Маріуполя. Він відверто ділиться власними переживаннями про шлях до успіху, сумніви та помилки, які доводилося долати. Це комітрагічна постановка, у якій жарти тісно переплітаються зі сльозами, а легкість – із важкими роздумами про рідне місто, яке сьогодні окуповане.

Постановка народжувалася у гастрольному турі, який Андрій розпочав у 2023 році, виступаючи перед глядачами різних міст України. На виставу приходили люди абсолютно різного віку та світогляду, адже це історія, близька багатьом.

Моновистава «Кому ти там потрібен» – це жива історія, що допускає експромт, бо реальність, про яку там йдеться, продовжує писатися просто зараз.

Переглянути цю зворушливу та надихаючу постановку можна за посиланням.

7. У Львові відкривається фотовиставка «Життя, розділене війною»

Виставка через об’єктив шести фотографів – Євгена Сосновського, Аліна Комарової, Івана Станіславського, Леся Касьянова, Поліни Ковальської та i.spion.u – розповідає про Маріуполь, його мешканців і трансформації, спричинені російським вторгненням.

Кожна світлина – це свідчення, що говорить про біль, боротьбу і пам’ять. Виставка охоплює моменти життя Маріуполя під час облоги, трагедію мирного населення, долю маріупольців у вигнанні, поховання героїв у Львові, акції підтримки полонених та зміни міського простору.

Запрошуємо всіх, хто хоче побачити Маріуполь очима його мешканців і тих, хто документує історію в реальному часі на відкриття проєкту 27 лютого о 16:00 у Mariupol Reborn (Львів, вул. Ференца Ліста, 6).

Організатори: Маріупольська міська рада, команда «Місто Марії», платформа Mariupol Reborn.

Дякуємо, що ви з нами!

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять