Символи, притаманні історії розвитку міста Маріуполя, знаходять своє відображення в його архітектурному обличчі.
2014 рік став не тільки роком початку війни на Сході України, він став початком пошуку і відкриття нових змістів майбутнього, за допомогою яких місто будує свою ідентичність.
Маріуполь формує свою систему символів – універсальних для кожної людини системи культурних кодів, які зчитуються не тільки жителями міста, а й працюють в публічному просторі всієї країни.
Одним з найбільш відомих світових символів Миру, який виник після Другої світової війни – є голуб.
Для Першого Всесвітнього конгресу миру у 1949 році емблему «Голуб миру» намалював Пабло Пікассо.
Натхненні цією ідеєю, автори проекту створили 25 світових щогл, на верхівках яких – Птахи Миру символізують 25 областей України.
Нанесений на крила птахів орнамент кожної області символізує її власний культурний код. Унікальне лазерне шоу, шо виходить з крил птахів на площу, об’єднує області в цілісну єдину країну. А в елементах площі зашита цінність вільного та мирного життя, гіркота втрат та погляд у майбутнє.
Починаємо “читати” площу з муралу “Мілана”, який став символом всеперемагаючого милосердя. Історія зображеної дівчинки – одна з сотень тисяч історій зламаного дитинства через війну на Сході України.
Продовжуємо скульптурою “Протистояння”, пам`ятником героям-визволителям, дзвіном Миру.
Завершуємо маршрут муралом “Свобода людини”, який уособлює людей, що змогли розірвати коло насильства та почати нове життя.
В архітектуру площі Миру та Свободи вшита символіка, яка є актуальною для міста Маріуполя і України. Сьогодні на цій площі зустрічаються люди, для яких найвищими цінностями є вільне і мирне життя, які пізнали гіркоту втрат і з надією дивляться у майбутнє.
P.S. Біля кожного арт-об`єкту площі є навігаційна табличка, відсканувавши QR-код з якої, можна детально дізнатися про всі місця сили площі Свободи у Маріуполі.