Театральний сквер
Театральний сквер

Сквер у центрі міста Марії – одне з найулюбленіших місць маріупольців. Зараз це зелений острівець з комфортним благоустроєм, цікавими скульптурами і пішохідним музичним фонтаном (який працює в теплу пору року).

Сквер знаходиться поруч з основними пам’ятками міста: стара водонапірна вежа, будинки зі шпилями, храм Покрова Божої Матері і багатьма іншими. Крім прогулянок по цьому місцю, можна просто поласувати морозивом на лавочці в тіні дерев, погодувати хлібними крихтами і зерном голубів, зграя яких живе під дахом фасаду Драмтеатру і помилуватися скульптурами, які зараз його прикрашають.

Раніше проспект Миру, на якому і знаходиться Театральний сквер, називався вулицею Катеринською. Цікаво, що сквер знаходився на цьому місці майже з заснування Маріуполя. А замість Драматичного театру, який є центром зеленої зони, знаходилася церква Св.Марії-Магдалини.

Невеликий уривок з нарисів маріупольського краєзнавця Аркадія Проценко:
«Далі Катерининська вулиця плавно переходила в Олександрівський сквер, який був закладений в 1896 році. Випускник маріупольської Олександрівської гімназії Георгій Георгійович Псалті, друг Олександра Серафимовича, доклав чимало зусиль по організації деревонасадження в сквері.

На центральній площі скверу стояла Марії-Магдалінінская церква, освячена в 1897 році на честь Святої великомучениці. Церква була трьохпрестольною: головний – на честь Марії Магдалини, правий – пам’ять Покрова Богородиці, лівий – на честь Святого Іоанна Предтечі. На Олександрівській площі знаходилися будинки заможних людей міста. На північній частині, де тепер височіють житлові будинки зі шпилем, – два будинки Д.А. Хараджаева – власника цегельного заводу, в південній частині площі – чудовий будинок з балконом великого торговця хлібом А.М. Трегубова (будинок зберігся до наших днів), а в будинку Мілевича – іспанське торгове віцеконсульство ».

Сьогодні в Театральному сквері можна побачити металеву модель церкви поруч з театром. А також місце розкопок під скляним саркофагом, де можна побачити частини старого фундаменту. Також на ньому розміщена табличка з QR-кодом, считавши який Ви зможете дізнатися про цей об’єкт більше.

І також фонтан у Театральному сквері не є нововведенням. Ще на початку XX століття в центрі скверу знаходився фонтан. Він представляв собою чашу зі скульптурами двох хлопчиків, що прикривали трубу, з якої вгору бив струмінь води. А під чашею знаходились бронзові фігури чотирьох жінок, які символізували пори року.

Сьогодні Театральний сквер – популярне місце серед туристів та самих маріупольців. Це місце прогулянок, відпочинку та перерв на роботі для багатьох людей. Також це місце – обов’язковий пункт багатьох туристичних маршрутів. Так, що будучи в Маріуполі, Театральний сквер просто зобов’язаний бути першим пунктом вашої оглядової прогулянки.

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять