Незалежний театральний колектив Маріуполя творить під керівництвом українського театрального режисера та сценографа Анатолія Левченка, який до цього поставив 75 спектаклів для маріупольського драматичного театру.
«Terra Incognita» було відкрито у жовтні 2019 року і лише тільки за перші три місяці свого існування колектив підготував чотири гучні прем’єри. Наразі показує вистави на сцені Маріупольського театру ляльок за адресою вул. Харлампіївська, 17.
Театр сучасного спрямування, тяжіє до постмодерну, та так званого «мислячого» театру, шанує класику («Палата №6» Антона Чехова та неймовірно пронизливий поетичний моно-спектакль пам’яті Бродського). Вистави йдуть українською та російською мовами.
Найстаршій акторці театру Анні Фоменко 86 років, а наймолодшому, Ярославу Бондаренку, – лише 13. Більшість акторів має професійну освіту, а колектив позиціонує себе як «свій театр для своїх» – тобто усі постановки спрямовані на діалог із активними, мислячими глядачами.
Театр є частиною громадської організації, тож усі співробітники беруть участь у проекті на благодійній основі. А спектакль «НІЧ прои РІЗДВА» –перша театральна постановка, створенна спільнокоштом маріупольців.
Справжньою сенсацією минулого року стала музична вистава за мотивами п’єси Квітки-Основ’яненка – «Сватання in Gon4arivці». Це досить смілива і успішна спроба переосмислити класичний твір. Попереду – ще більше експериментів та ідей.
Наразі театр готує нові прем’єри – «Доктор Лектор» за п’єсою Кая Хензеля «Кламмова война», та «Янголи – теж Люди» за п’єсою сучасної драматургині Світлани Конощук. До ювілею Лесі Українки глядач побачив поезовиставу «На полі крові. Вірші», в якій було поєднано «живе» читання творів поетки з показом спеціально створеного мікротелесеріала
«На полі крові». Це не перший поетичний досвід театру, для якого просвіта підростаючого покоління і робота з різними верствами населення, спрямована на самоідентифікацію себе українцями – реальна, постійна робота.
Зокрема, театр здійснив постановки до 130-річчя Остапа Вишні «Блазень з сумними очима», 130-річчя Павла Тичини «Все на світі – від примружених очей», а до 160-ї річниці смерті Тараса Григоровича Шевченка колектив показав поезовиставу «Назар Стодоля». Вірші».
Театр взяв на себе «культурне шефство» над захисниками українського неба – виїжджає з виставами і приймає у себе військовослужбовців зенітного ракетного Теребовлянського полку.
проспект Миру, 100. Цокольний поверх в торці будинку за бутиком “Стиляга”
бронь квитків за номером +38 097 004 2525
Фото – Станіслав Іванов, Євген Сосновський