5d99cfe7db943-1
Топ-5 | Що обов'язково потрібно зробити в Маріуполі

Забратися на самий верх Вежі, щоб побачити все місто

Колишня водонапірна вежа, яку будував знаменитий архітектор Нільсен, знаходиться в найвищій точці міста. Якщо забратися вгору, потрапите на оглядовий майданчик, з якого видно все місто як на долоні. Крім того, тут можна купити класні сувеніри, між справою потрапити на цікаву виставку і гарантовано отримати неймовірний заряд енергії та позитиву після підйому по крутих гвинтових сходах.

До речi, потренуватися можна і на віртуальній проекції вежі — не виходячи з дому і не відкладаючи в довгий ящик.

З’їсти чебурек або шмуш

У Маріуполі повно смачних ресторанів і кав’ярень з європейською, японською та середземноморською кухнею. Круасаном або піцою тут нікого не здивуєш, а ось якщо ти перший раз в історичному поселенні греків Приазов’я, потрібно обов’язково спробувати грецьку їжу. Чебуреки або шмуш — вибирайте рівень складності гастрономічного експерименту самі.

Сфотографуватися з тетраподом і купити расписную репліку як сувенір

Бетонний символ оборони Маріуполя став його візитною карткою. Спочатку тетраподи використовували для стримування морських хвиль — але, коли на схід України прийшла війна, їх поставили на всіх в’їздах в місто, щоб зупинити важку техніку. Так тетра-обереги стали справжнім маріупольським символом.

Місцева художниця Марина Черепченко перетворила бетонну інженерну конструкцію в яскравий арт-об’єкт, розмалювавши свій перший тетрапод ще в 2013 році до Дня міста. Маленькі колоритні яскраві репліки — відмінний сувенір на пам’ять.  

Знайти всіх мініатюрних Нільсенiв

Архітектор Нільсен — важлива історична фігура для Маріуполя. По всьому місту можна знайти його статуетки, які, до речi, часто і абсолютно марно плутають із залізним Феліксом (круглі окуляри, кашкет і характерна борідка, мабуть, збивають з пантелику).

Перший пункт в нашому списку — найвідоміша «Вежа» у місті, побудована зiрковим архітектором в еклектичному стилі, що поєднує готику і римську архітектуру. Близь неї і стоїть бронзовий малюк-Нільсен.

Махаємо йому рукою і шукаємо Нільсена-другого. Той зовсім поруч — у Драмтеатру, годує голубів. Третій Нільсен знайдеться у дворі колишнього Інтерконтиненталю, нині ПК Молодіжного. Ще один бронзовий архітектор вчить матчасть у Індустріального технікуму.  

Решта Нільсенiв знайшли собі заняття у Залізничного вокзалу і Міського саду. Якщо маршрут здається важкуватим, захопіть брошуру в креативному просторі «Вежа». З картою знайти їх всіх буде простіше.

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять