IMG_1562
Траса Маріуполь - Донецьк перетворилась на «Дорогу додому»

Музично-театральний перформанс вибухнув феєрією музики та світла. Друга подія в рамках програми “Велика культурна столиця України 2021” також відбулася з ефектом ВАУ. Унікальність “Дороги додому” в тому, що перформанс створили спеціально для Маріуполя, й повторюватись вона більше не буде.

Режисер унікальної гранд-події Владислав Троїцький обрав для перформансу символічне та атмосферне місце –  трасу Н20, що веде з Донецька до Маріуполя. Природними декораціями стали краєвиди Приазовського степу із п’янкими аромати різнотрав’я,  скелі та пагорби, річка Малий Кальчик та старий напівзруйнований міст, на якому під час події постало монументальне “Древо життя”.

Глядачами та учасниками “Дороги” стали близько 1000 людей, і це не тільки маріупольці, але й жителі  інших міст України, Німеччини, Греції, Швейцарії. Серед гостей були й ті, хто покинув окуповану територію понад сім років тому.

“Дорога додому” поєднала різні мистецькі елементи: виступ етно-хаос гурту DakhaBrakha, відео-арт, димові просторові візуальні ефекти, театрально-перформативний супровід. За задумом режисера Владислава Троїцького, “все це створило єдиний унікальний мультидисциплінарний проект, що відбувся на одній дорозі – перспективі у майбутнє. Це гімн життю. Якщо весь час скаржитися, то так і залишишся ні з чим. Ми повинні жити тут і зараз, там, де ми знаходимося, адже тут наш дім”.

Це рефлексія на тему війни та миру, актуальну сьогодні для України. Проте акцентом є не біль та війна, а мир та те, що нас всіх об’єднує, що дає надію на початок творення сучасної, нової історії й міфології.

Як символ цього звели кінетичну інсталяцію “Древо життя” авторства художників Дмитра Костюминського та Олексія Нужного, координатором проекту виступив Максим Демський, директор ГОГОЛЬFEST. На очах у глядачів Древо “проросло” крізь міст і залишиться там й після перформансу. Його крона тягнеться до неба, а коріння йде в землю. Загальні розміри металевої конструкції: висота – 8 метрів верхньої частини та 6 метрів нижньої частини, ширина – 4-6 метрів.

 

За словами Максима Демського, “Дорога додому” – “це зустріч світів, це проект, який наближає нас до діалогу – і з тими, хто перебуває там, на окупованих територіях, і діалогу з самим собою. Я був здивований тим, що, реально, бачив сльози глядачів. По суті – ми відкрили нове місце, потенціал, нові сенси. Найголовніше, що люди, які причетні до події – це люди, котрі усвідомлюють себе: в цьому світі, в Україні. І я вірю в те, що й Україна усвідомлює, що це за люди.”

В свою чергу, міський голова Маріуполя Вадим Бойченко висловив переконання, що “подібні мистецькі проекти сприяють розвитку культурно-мистецького середовища в місті. А також демонструють людям із тимчасово окупованих територій, яким є життя зовсім поряд з ними і можуть допомогти змінити свідомість та “повернутися додому”.

Site-specific проект «Дорога додому» відбувся в рамках культурно-мистецьких ініціатив “Діалог мовою мистецтва” за підтримки Українського культурного фонду.

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять