Завершився перший етап Міжнародного конкурсу ідей: Центральний берег. Після ретельного розгляду журі всіх конкурсних пропозицій та інтерв’ю з шістьма фіналістами було відібрано троє учасників для переходу до другого етапу конкурсу, який завершується 26 вересня. Давайте детальніше познайомимося з фіналістами
В рамках Міжнародного конкурсу ідей, який об’явили 1 липня, Маріуполь чекав пропозиції, які підкреслять прибережну ідентичність, цінності міста та будуть враховувати потреби як місцевих жителів, так і гостей міста. Адже в рамках соціологічного опитування у 2019 році більшість респондентів назвали близьке розташування нашого міста до моря та пляжів найбільш значущою перевагою життя в Маріуполі.
Чому було обрано саме Центральну набережну Маріуполя? Ця ділянка має довгу та насичену історію, яка відзначена сходженням міста в якості ключового морського порту Східної України, важливого центру промислового виробництва сталі і регіонального курортного міста. І сьогодні ця територія є своєрідною “візитівкою” та презентацією іміджу міста перед українськими та іноземними туристами.
До журі конкурсу увійшли:
Анна Пашинська – співзасновник і куратор урбаністичної лабораторії “MetaLab”, урбаністичної бієнале “City Scanning Session” і творець простору “Parasolka” в Івано-Франківську (Україна).
Вільма Юркуте є виконавчим директором Alserkal, курує Alserkal Avenue, Alserkal Arts Foundation і Alserkal Advisory.
Технічну експертизу пройшли 13 заявок. З них журі відібрали 6 проєктів. Після чого півфіналісти проходили інтерв’ю, за ітогами якого було обрано три учасника. Вітаємо AIMM, SBM Studio і Principioattivo!
А ми поки що трішки ознайомимося з кожним проєктом:
- SBMstudio – студія архітектури та дизайну, було створено у 2000 році, в результаті зародження нового колективу на базі відомої проєктної організації Харківархпроєкт. Команда регулярно бере участь та виграє різноманітні конкурси.
2. Проєктна компанія AIMM об’єднала найкращих фахівців галузі, які мають досвід роботи з проєктами по всьому світу. Географію розроблених проєктів склали наступні країни: Україна, Казахстан, ОАЕ, Литва, Китай.
3. Аріхетктурна фірма Principioattivo з Італії розпочала свій шлях у 2007 році. Їхня команда працює як на національному, так і міжнародному рівнях. Ключовим словом своєї діяльності вони вважають – “проактивність”.
До 26 вересня кожний з фіналістів продовжить детальне опрацювання своїх пропозицій. Більше інформації про конкурс можна дізнатися на офіційному сайті – залишаємо посилання