Новий відео-гайд для туристів зробила команда “m.EHUB”. Головний герой ролика – померанський шпіц на ім’я Рафа. За сюжетом, дівчина Марія із цуценятком та валізою приїжджає до Маріуполя, оселяється у готелі та мандрує містом.
Песик із чарівною супутницею з’являється на яскравих локаціях, куди неодмінно варто потрапити туристу. Рафа супроводжує дівчину на екскурсії старими вуличками та прогулянку з самокатом, читає туристичну мапу біля Вежі, разом біжить займатися йогою та смакує каву на оновленому пірсі, ловить букет нареченої під час весілля, милується фонтанами, парками та нічним містом.
Процес зйомки та монтажа ролика тривав декілька тижнів. Песик, до речі, є трикратним чемпіоном України й найтитулованішим в Маріуполі. На кожному знімальному майданчику разом з Рафою була його власниця Тетяна Кузнєцова, членкиня кінологічного центру “Азов” (КСУ).
Ролик презентували на туристичній виставці у Львові та виклали у соцмережах. Відео швидко стало “вірусним” – за тиждень його переглянули більш 37 тисяч користувачів.
Отже, ділимося списком “must see” для туриста – що встигнути подивитись у Маріуполі за 48 годин:
Подолати 157 сходинок старої водонапірної вежі та піднятися на оглядовий майданчик Культурно-туристичного центру “Vezha”. Невеликий спойлер: там ваше серце починає стукати швидше, адже ви побачите красу Маріуполя як “на долоні”. А адміністратори ТІЦу залюбки підкажуть вам, що цікавого приховує Маріуполь, де смачно поїсти та які події проходять зараз у нашому місті.
Один пірс – це добре, а два – ще краще! Маріуполь тепер може похизуватися аж двома відновленими морськими локаціями – пірсами та зоною відпочинку біля моря. Затишні альтанки, зелені газони, а також цікаві фотозони – одна з яких футуристичний куб, який просто фантастично виглядає увечері.
Старовинна синагога на історичній вулиці Маріуполя – вул. Георгіївській, це обов’язкова історична локація, яку варто відвідати та побачити. Зведена у 1882 році, вона й сьогодні не втрачає своє величності та стала досить популярною культурною локацією міста. Синагога була задіяна у “Ніч музеїв”, “Mariupol Classic”, а також слугувала локацією для театральних вистав колективів міста.
Виноробня “Three G” отримала нагороду “Маріуполь – туристичне місто” за вагомий внесок у розвиток гастрономічного туризму Маріуполя, адже саме цей виноробний комплекс приймає туристів з Маріуполя та не тільки під час гастро-туру, присвячено “нектару богів”.
Театральний сквер свій оновлений європейський шарм отримав у 2018 році. Після чого сквер навколо Драматичного театру є ключовою локацієї усіх міських та національних свят, а також фестивалей міста Марії. Саме з цього скверу багато туристів розпочинають своє знайомство з Маріуполем.
Куточок Турції в Маріуполі – мечеть Сулеймана та Роксолани побудована за прообразом архітектури мечеті Сулейманіє Джамі в Стамбулі. Маріупольська мечеть була зведена у 2007 році. Ця вишукана східна будівля прикрашає Приморський район міста, а такоє є однією з найпопулярніших весільних фотолокацій міста. Наразі тут також діє Ісламський освітній центр.
Парк Ювілейний ім. Гурова та Зона Барбекю – це ТОПова локація Маріуполя для родинного відпочинку у будь-яку пору року. Тут можна погуляти парком, пройтися вздовж річки, подивитися на виставку скульптур “Обереги України” просто неба, а також смачно пообідати на Барбекю Зоні. Тут можна орендувати затишну альтанку, приготувати страви на грилю та здорово провести час у теплому родинному колі.
Дах “Мультицентру”, на якому функціонує весільний проєкт “Шлюб за добу” – це справжній маріупольський Лас-Вегас та локація для весільного туризму №1! Адже без жодних бюрократичних аспектів тут можна зіграти ефектне весілля, яке запам’ятається вам на все життя. Проєкт вже давно вийшов за рамки виключно молодіжного, адже його комфорт оцінили всі покоління Маріуполя. З даху оновленого “Мультицентру” відкривається неймовірний краєвид на парк “Веселка”, а при заході сонця оченята молодят так і сяють!
Парк “Веселка” – улюблена локація багатьох маріупольських поколінь. У 2019 році цей парк отримав “друге життя” та нову філософію. “Веселка” квітне 9 місяців на рік, а візерунки клумб нагадують королівський парк квітів Кекенгоф. Особисто ми радимо завітати до “Веселки” у травні-червні, коли тюльпани грають справжню барвисту симфонію.
Площа Миру та Свободи – це не просто реконструйована локація міста, а простір з філософією цінності свободи та мирного життя! Тут є цікаві арт-інсталяції, “Дзвін Миру”. Також на площу Маріуполя варто завітати, якщо ви хочете побачити фонтан-рекордсмен України, довжиною 37 метрів.
Що подивитися: У місті є театр та кілька народних театральних колективів, краєзнавчий та художній музеї, освітні та IT-хаби, культурні громадські простори, ЦНАПи.
Де зупинитися: хостел JOY (пр. Миру, 45), хостел ЙОЖ (вул. Харлампіївська, 22), готелі у центрі міста: Reikartz (вул. Георгіївська, 79), Спартак (вул. Харлампіївська, 13). Готелі біля моря: Poseidon (Приморський бул, 19), Чайка (Приморський бул., 7), Парк-Отель (Приморський бул, 29), Європейська (Приморський бул, 9).
Що подарувати на пам’ять про Маріуполь: сувеніри можна придбати у Культурно-туристичному центрі “Вежа” – особливо популярними є листівки з краєвидами міста, магніти з визначними будівлями та піни у вигляді якоря-символа міста та міні-копії водонапірної вежі. А також популярним подарунком є маленькі розписні тетраподи – придбати їх можна у Квітковій крамниці за адресою пр. Миру, 76.
Громадський транспорт:
Вартість комунального та приватного транспорту – 10 грн. Електротранспорт: трамваї та тролейбуси – 9 грн. Дізнатися розклад у будні та вихідні дні можна на сайті – https://martrans.gov.ua/