В Маріуполі існує місце, де Ви можете поєднати прогулянку на свіжому повітрі з огляданням витворів мистецтва. Восени 2018 року в парку культури та відпочинку імені Гурова з’явилися 9 металевих скульптур, які створили музей просто неба «Обереги України». У 2020 році простір отримав нове життя та скульптури стали частиною оновленої Зони барбекю.
Безпрецедентним проектом урбан-арту в Україні стало створення музею просто неба в Маріуполі “Обереги України”, що об’єднав скульптуру з листового металу. Маріупольська сталь набула окреслених форм сучасних оберегів для всього українського народу. Місто-форпост на східному кордоні держави, завдяки цим оберегам має стати ще й місцем, з якого народжується нове українське мистецтво.
Це стало можливим завдяки підтримки новоствореного Українського культурного фонду. Грантовий проект розробили та реалізували команди Маріупольської організації національної спілки художників, Колегіуму Анни Ярославни Схід. Партнерами виступили Маріупольська та Старосамбірська міські ради.
До проекту були залучені скульптори з Києва, Івано-Франківська, Олександрії, Краматорська, Маріуполя, а також всесвітньо відомі митці та молоді художники, викладачі Національної академії Образотворчого мистецтва та архітектури.
Художній керівник проекту: Сергій Бараннік (Маріуполь) – заслужений художник України, керівник Маріупольської організації Національної спілки художників України, учасник міжнародних виставок та пленерів у Польщі, Іспанії, Туреччині, Китаї, Литві, Греції, Німеччині, Франції. Художник створив свої особливі знакові рішення в картинах та виражає своє натхнення у стилі постмодернізму.
Учасники проекту – скульптори:
В’ячеслав Гутиря (Краматорськ) – заслужений художник України, член Національноїспілки художників України. Учасник всеукраїнських та міжнародних мистецькихвиставок у Краматорську, Києві, Парижі, Будапешті, Донецьку, Барселоні. Базує своємистецтво на міфах та легендах українського степу.
Володимир Харакоз (Маріуполь) – член Національної Спілки художників України таактивіст грецького національного руху. Учасник міжнародних виставок та пленерів уГреції, Литві, Німеччині, Італії, Франції. Роботи живопису загалом абстрактні, але вмонументальній скульптурі вимальовується предметний стиль.
Сергій Полуботько (Івано-Франківськ) – член спілки майстрів України, головагромадської організації “Свято Ковалів”. ЗасновникМіжнародного ковальського фестивалю “Свято Ковалів” у місті Івано-Франківську.Учасник міжнародних виставок та конференцій у Чехії, Великій Британії, США,Австралії, Бельгії, Франції, Литви та Австрії. Працює в постмодерному сучасномуковальстві.
Олена Додатко (Олександрія) – українська скульпторка, випускниця Національноїакадемії образотворчого мистецтва та архітектури. Неодноразова учасницяміжнародних симпозіумів у Туреччині, Єгипті, Польщі. Олена працює з металом,каменем, деревом, керамікою у локанічних та простих формах, традиційних тановаторських техніках.
Костянтин Синицький (Київ) – член Національної спілки художників України,викладач Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури.Багаторазовий учасник всеукраїнських та міжнародних симпозіумів у Хорватії, Південній Кореї, Китаї. Працює з металом, бронзою, каменем, втілюючи у форміфігуративний символізм.
У 2018-2019 роках парк ім. Гурова знаходиться на реконструкції, тому скульптори обрали саме його в якості платформи для початку ери перетворень. Скульптури носять назву “Вікна”, “Архангел Михаїл”, “Злука”, “Млин”, “Баба”, “Покрова”, “Міф”, “Рятівники” та “Дар” та створювались майстрами майже 2 місяці.
Фото на головній: Євгеній Сосновський. Текст створений за сприяння команди проекту. Висловлюємо свою щиру подяку.