двйджкст
Відображення Маріуполя в новинах тижня: дайджест новин

Відображення Маріуполя в новинах тижня: дайджест новин

Традиційно щоп’ятниці ми нагадуємо вам про новини, історії, ініціативи та заходи, які стосуються Маріуполя та його людей. Ця рубрика має бути не лише джерелом інформації, але й важливим зв’язком між маріупольцями, які вимушено покинули свої домівки, та тими, хто прагне підтримати місто, залишаючись далеко від нього.

Чим запам’ятався цей тиждень?

1. Талановиті маріупольці у лонглисті Нацвідбору на Євробачення-2025!

Маріуполь цього року представлений яскравими учасниками, чиї імена вже відомі далеко за межами рідного міста:

  • ENLEO: цей талановитий музикант здобув популярність завдяки україномовному каверу на пісню Тома Оделла «Another Love», яку він перетворив на проникливу композицію «Інша любов». ENLEO навіть зустрівся з Томом Оделлом у Лодзі (Польща) та подарував йому кришталь із Маріупольського драматичного театру, що стало емоційним символом зв’язку між митцями та пам’яті про Маріуполь.  

  • MOLODI: ще одним представником є гурт MOLODI, який у 2022 році випустив потужну пісню про Маріуполь, сповнену болю та любові до рідного міста. Окрім музики, вони займаються благодійністю: разом із БФ «Я – Маріуполь». Їхня творчість і благодійні ініціативи – це ще один спосіб нагадати світу про трагедію та незламність маріупольців.  

 

2. У Римі показали документальний фільм «Авіапрорив на Азовсталь. Небо»

Ця стрічка розповідає про героїчні операції українських льотчиків, які здійснили авіапрорив до заблокованого Маріуполя під час оборони заводу «Азовсталь». У центрі сюжету – мужність та самопожертва тих, хто ризикуючи життям, доставляв необхідні ресурси для захисників міста.  

Фільм був презентований у Римі в рамках заходів, присвячених підтримці України. Показ для закордонної аудиторії є надзвичайно важливим, адже це можливість ще раз нагадати світові про трагедію Маріуполя, про героїчну боротьбу його захисників та ціну свободи, яку щодня сплачує Україна. 

3. Маріупольський драм у кожному куточку України

Понад 50 макетів Маріупольського драматичного театру вже були представлені в музеях та театрах 20 міст України, включаючи найбільші міста, такі як Київ, Львів, Харків, Дніпро та Одеса. 

Ці моделі, створені громадською організацією «Історія в руках», не лише зберігають пам’ять про культурну спадщину, знищену російськими злочинами, а й нагадують світу: Маріуполь – це Україна. Гіпсовий макет-конструктор став першим у серії. Він створений у масштабі 1:150 на основі детальних архітектурних досліджень. Мета проєкту – зберегти пам’ять про об’єкти культурної спадщини та привернути увагу до злочинів проти людяності.

Наша команда «Місто Марії» також активно співпрацює з ГО «Історія в руках». Макет драматичного театру є частиною наших виставкових експозицій, таких як «Лабіринти незламних міст» та «Маріуполь-Гданськ». Також ГО «Історія в руках» розвиває новий напрямок – створення серії макетів «Дзвони України». Ця колекція включатиме дзвіниці з усіх регіонів України у форматі конструкторів. Уже завершено моделі Софійського собору, Києво-Печерської лаври, а в роботі – дзвіниця Троїцько-Іллінського собору в Чернігові. Макети будуть доступні як для дітей, так і для дорослих, з метою популяризації української культурно-історичної спадщини.

4. У Кропивницькому відкрили виставку «Портрети Маріуполя» у Кропивницькому

27 світлин, 27 історій маріупольців, які після блокади та бомбардувань змогли почати життя з нуля в різних куточках України. На кожному портреті є QR-код, що дозволяє дізнатися більше про біографію героїв виставки. Їхні історії – це не тільки свідчення незламності, але й докази злочинів російської армії проти людяності. Організатором проєкту виступила ГО «Простір Марії» за фінансової підтримки міжнародного фонду «Відродження» та центру підтримки переселенців «ЯМаріуполь. Кропивницький».

До Кропивницького виставка вже побувала у Кам’янському, Кривому Розі, Тернополі, Києві та Львові. Виставка відкрита у Кропивницькому Музеї мистецтв та триватиме протягом місяця.

5. На платформі «Mariupol Reborn» у Львові створювали плакати на підтримку полонених

Днями на платформі «Mariupol Reborn» у Львові відбувся захід зі створення плакатів, присвячених підтримці військовополонених. Ця ініціатива об’єднала небайдужих людей різного віку, які через творчість прагнули висловити солідарність із тими, хто перебуває у ворожому полоні, та їхніми родинами. До створення плакатів долучилися і учні місцевої школи. Діти з великим натхненням працювали над своїми роботами, вкладаючи у них добрі побажання, символи надії та віру в повернення наших героїв додому.

Захід став не лише мистецькою акцією, але й нагадуванням про важливість підтримки полонених, чий подвиг і стійкість заслуговують на нашу увагу та пошану. Створені плакати використовуватимуться під час акцій-нагадувань, що проводяться для привернення уваги до цієї теми.

Також напередодні новорічних святкувань читачам нашої інстаграм-сторінки сподобалось відео, в якому згадуються новорічні локації біля Драматичного театру перед зустріччю 2022 року. Переглянути це відео ви можете за посиланням.

Підписуйтеся на соцмережі команди «Місто Марії» та стежте за оновленнями, адже кожна новина — це ще один крок до збереження пам’яті про український Маріуполь.

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять