photo_2021-11-16_10-06-19
Музей колекціонера В'ячеслава Долженко

В’ячеслав Долженко уже став справжньою міською легендою. Колишній металург уже понад 17 років збирає рідкісні експонати, і на сьогодні його приватний музей налічує десятки унікальних, по-справжньому безцінних речей. Серед них: німецькі каски, друкарські машинки, картини, дерев’яні макети кораблів, 150-річне австрійське фортепіано і навіть кам’яна половецька баба!

Більшість об’єктів В’ячеслав знаходив випадково викинутими на смітниках як непотріб, на пунктах прийому металу або ж викупав за копійки у байдужих власників.

Сам музей облаштований у підвалі житлової п’ятиповерхівки, де живе В’ячеслав – просто на перетині проспекту Миру і Грецької вулиці. Раніше тут була котельня, коли будинок обігрівався вугіллям. Згодом у будівлі навпроти відкрили газову котельню, а це підвальне приміщення залишалося занедбаним тривалий час.

Колекціонер Долженко самотужки привів колишню котельню у належний стан, зробив ремонт, сходинки, відреставрував старовинний камін, який і досі функціонує. Над входом – дореволюційний кований піддашок із зруйнованого вже купецького будинку. Від тротуару перший поверх будинку відділяє старовинний паркан – усе це теж знахідки В’ячеслава, які він рятував від утилізації  та невідворотного забуття.

Про всі знахідки В’ячеслав може розказати історію – він достеменно пам’ятає, як і де отримав кожну з них. Розповіді пана Долженко емоційні і захоплюючі, слухати його можна без утоми  годинами. Жоден з експонатів продавати не збирається, хоча йому вже неодноразово пропонували неабиякі гроші за них.

Оскільки музей не офіційний, то фіксованого графіку роботи у нього немає. Біля входу встановлено фрагмент колись головного у Маріуполі Харлампієвського собору. Часто В’ячеслав, через вікно помічаючи біля нього зацікавлених людей, виходить на подвір’я і запрошує пройти до свого музею. Брати кошти за вхід принципово відмовляється.

Окрім самого музею, варто пройти через арку до внутрішнього дворику, де В’ячеслав  облаштував невеличкий сад з каміння. Тут же зробив невеличку прибудову до вікон своєї квартири, використавши старовинний металевий паркан.

За ним видніється фонтан-рибка, який маріупольський художник Анатолій Манохін створив, аби прикрасити вхід до ЦУМу. Фонтан там так і не розмістили, і В’ячеслав забрав його у Манохіна. Зараз колекціонер мріє облаштувати свою літню веранду, запустити фонтан і без поспіху пити там щоранку чай, спостерігаючи за метушливим містянами.

Потрапити у музей можна за попереднім записом за тел. +380 (68) 438 02 37
Адреса: пр. Миру, 43

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять