5cb39dac39e61-2
Традиційні страви греків Приазов'я. Що обов’язково необхідно скуштувати.

Грецька кухня славиться у всьому світі своїм смаком, різноманітністю і поживністю, оскільки в цілому, як відомо, середземноморська кухня вважається найздоровішою і найкориснішою з усіх кухонь світу. У цій статті ми хочемо розповісти Вам більше про кухню саме грецької діаспори Приазов’я. У нашому краю грекам вдалося зберегти свою культуру і самобутність, одним з елементів яких є традиційна кухня.

Національна кухня приазовських греків невід’ємна від історії народів Балкан, Малої Азії, Криму і Приазов’я. Тому багато страв в різних грецьких селищах мають свої варіації назв.

Основою грецької кухні є оливкова олія, хліб, крупи, молочні продукти, овочі, бобові, мед, риба і м’ясо. Також використовуються різноманітні спеції і трави – такі, як материнка, м’ята, часник, кріп, петрушка, лавровий лист, базилік, чебрець, кориця, гвоздика, розмарин, мускатний горіх і шафран. Проте усі спеції додаються в міру, щоб не перебити запах і смак овочів або м’яса. Ну а супроводжується все, звичайно ж, гарним вином.

Одним словом, грецька кухня – це гармонія свіжих інгредієнтів, правильного використання трав і спецій.

Представляємо Вам невеликий список традиційних блюд греків Приазов’я, які обов’язково варто спробувати в нашому краю.

Піта – круглий, плоский прісний хліб, який випікається як з цільнозернового, так і з пшеничного борошна.

Сютлю аш. Тут все просто – молочний суп з додаванням локшини.

Флуто зазвичай мати жениха пече до весільної урочистості. Чим більше розмір пирога, тим вище оцінюються кулінарні здібності господині. У різних селищах назва цього блюда має свої варіації – фулуто, флэт, флутой і т.п.

Хатмер – перепічки з прісного тіста, які при поданні заливаються вершками із сметаною і складають купкою.

Чак чак готують з м’якого тіста, зробленого з пшеничного борошна і сирих яєць. Формуються тонкі короткі палички або кульки величиною з кедровий горішок, обсмажуються у фритюрі, а потім поливаються гарячою масою, приготованою на основі меду.

Хаших’я. Це блюдо в народі називають “вушка”. Щось дуже схоже на пельмені. Їх також варять у підсоленій воді. Окремо зажарюється лук до золотистого кольору. Коли подають до столу, додають вже готовий лук і домашній арьян.

Чір-чир’я (грецькі чебуреки). До наших днів зберігся звичай класти в один з чебуреків монету. Сідаючи за стіл, усі загадують бажання, і кому попадеться чебурек з”начинкою” – у того і збудеться загадане.

Кубіте – круглий пиріг з м’ясним фаршем або гарбузом, іноді з додаванням рису. У селах Сартана і Роздольне під цією назвою готується листковий пиріг з сиром.

Шмуш (шумуш) – листковий пиріг, начинений рисом і гарбузом або рисом з м’ясом.

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять