5f1800c7460ea
#ТутВарто дружити містами | Дрогобич


Продовжуємо працювати над новими онлайн-форматами та запускаємо міні-проєкт #ТутВарто дружити містами. Це серія публікацій присвячена цікавим фактам, місцям, історіям про Маріуполь та інші українські міста (і великі, і маленькі). Крім цього, ще про те, як функціонують туристичні центри, бренди та ін.

У цьому році Маріуполь став переможцем в конкурсі від Українського культурного фонду та отримав почесне звання “Велика культурна столиця України”. Втілення всього портфелю ініціатив відбудеться у 2021 році, але почати відкривати Маріуполь для інших міст ми вирішили вже зараз! Тож, буде корисно та інформативно.

А починаємо серію з чарівного Дрогобича!

Дрогобич — стародавнє місто з багатовіковою історією, друге за величиною у Львівській області (Маріуполь також є другим за величиною у Донецькій області, після окупованого Донецьку). Виникнення міста пов’язують з XI сторіччям, коли в місцевості, багатій соляними джерелами, утворилося перше поселення. Згодом Дрогобич став осередком солевидобувальної промисловості та нафтопереробки в Східній Європі.

З XV століття Дрогобич був ярмарковим і солеварним центром. Тут також діяли численні нафтопереробні підприємства. Сьогодні місто відоме як мала батьківщина Юрія Дрогобича, Івана Франка та Бруно Шульца. Зараз Дрогобич є значущим національно-культурним та освітньо-науковим центром Галичини.

Дрогобич ще називають цинамоновим містом, так як багато історичних будівель Дрогобича викладені зі старовинної цегли цього кольору. Це і костел святого Варфоломія, костельна вежа-дзвіниця, «тюрма на Стрийській», «Червона школа» на вулиці Завалля та ін.

ПРО БРЕНДИ

Цікаво, що у Дрогобича є свій туристичний бренд (Дрогобич~У ньому вся сіль~)і основним кольором, який використувується є саме цей колір цегли. Детальніше дізнатись про бренд міста можна за посиланням.

Джерело: white.com.ua

Туристичний логотип міста складається з топки солі, астролябії Юрія Котермака та букви Д, композиція підсумовується посмішкою. Розробляла логотип White Studio Design.

 

Image for post

Для більшості маріупольців не секрет, що і в нашого міста на березі моря є свій бренд і логотип. Символом сучасного бренду Маріуполя є якір, утворений із потоку розпаленої сталі, що ллється із металургійного ковша. Трансформація потоку сталі є символом змін і перетворень, актуальних нині. Прямі асоціації із частинами знаку відображають суть міста — з одного боку промислового, а з іншого — морського. А ось за цим посиланням трохи більше про бренд Маріуполя, який розробляв Сергій Родіонов.

ПРО МІСЦЯ

Image for post

Дрогобицька солеварня

Дрогобицька солеварня — одне з найстаріших підприємств Європи. Перша згадка датується 1390 р. Сіль була і надалі залишається справжньою візитівкою та середньовічним брендом Дрогобича. Її возили по цілій Європі, і з Європи за нею приїздили сюди. Дрогобицька сіль є унікальною, аналогів якій за технологією виготовлення та смаковими властивостями немає у Європі. Традиційно дрогобицьку сіль продавали на розсип, у мішках, бочках або ж у топках , які стали головним символом Дрогобича — на міському гербі зображено 9 топок солі.

 

Image for post

Маріупольський металургійний завод. Фото: mrp.city

Розповідаючи про великі підприємства Маріуполя, не можна не сказати про металургійні заводи. Маріуполь волею долі став одним з центрів металургійної промисловості.

Будівництво в 1882 році залізниці, в 1886–1889 роках торгового порту на Азовському морі, близькість до керченських руд і донецького вугілля, наявність робочої сили, митна політика, великі державні замовлення, грошова реформа стимулювали іноземців ввозити не товари, а капітал, в тому числі інвестувати в будівництво металургійних заводів.

Завод привезли пароплавом 19 квітня 1896 року. Так було засновано «Нікополь-Маріупольське гірниче і металургійне товариство». Метою товариства була розробка покладів марганцю і інших корисних копалин в районі Нікополя Катеринославської губернії, а також будівництво металургійних, трубних і корабельних заводів в Маріуполі.

 

Image for post

Дрогобицька хоральна синагога

Одна із найбільших синагог України, знаходиться саме у Дрогобичі. Вона розташована у частині іудейського кварталу Лан. Висота синагоги становить 19,5 м., а ширина 35м. Її будівництво тривало з 1845 по 1865р. У радянський час синагога була перетворена на склад солі. Згодом, тут розмістився меблевий магазин. На початку дев’яностих синагогу повернули місцевій єврейській общині. Урочисте відкриття cинагоги відбулось 17 червня 2018 року, а 3 липня 2019 року
відбулось урочисте внесення Тори.

Руїни хоральної синагоги в Маріуполі. Фото: Євген Сосновський

В Маріуполі варто згадати таємничі руїни хоральної синагоги, яка розташовується поряд з Краєзнавчим музеєм. Рік її народження — 1882-й. Колишня синагога довго служила спочатку, як медичне училище, а потім, як заочна школа. Будівлю хоральної синагоги було зруйновано в 1990-х роках під час сильного снігопаду. Дах впав під тиском снігу. Варто зазначити, що свого часу хоральна синагога була важливим культурним осередком маріупольських євреїв.

Дрогобицька ратуша та вежа

Туристично-інформаційний центр Дрогобича запрошує гостей міста на пізнавальні вечірні екскурсії вулицями та підземеллями. Їхня родзинка — театралізоване дійство, яке супроводжує туристів по ратуші та знайомить з таємницями міста, також кожен може піднятися 156 сходинками на оглядовий майданчик вежі, щоб з висоти пташиного лету оглянути вечірнє місто.

Маріупольська водонапірна Вежа

До речі, Маріупольська водонапірна вежа має 157 сходинок)) А туристичний центр, який розташовується у будівлі регулярно проводить екскурсії старим Маріуполем і не тільки фізичні. У Вежі можна потрапити на екскурсію на одну із старіших вулиць міста — Катерининську та побачити її так, як вона виглядала у ХІХ столітті за допомогою Oculus Rift.

Дякуємо туристично-інформаційному центру м. Дрогобича за допомогу у підготовці матеріалу.

Цікаве про Дрогобич «Спецпроект Невідома Україна. Соляний шлях»
Туристично-інформаційний центр Дрогобича у Facebook.
Тел. +380977866009
[email protected]

Маріупольський культурно-туристичний центр “Vezha”

Маріуполь-туристичне місто у Facebook.

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять