doroga
З Маріуполя до Запоріжжя: що цікавого можна побачити під час цієї мандрівки

З відкриттям нової траси Маріуполь-Запоріжжя значно скоротився час, який витрачається на переїзд між двома областями. Якщо ваше дозвілля та час вписуються невеличкі зупинки, рекомендуємо цим скористатися. Адже #ТутВарто бачити усю ту красу, яка знаходиться прямо навколо нас! 

Старокримський кар’єр

(47.174303, 37.493364)

У селищі Старий Крим найпопулярнішим з трьох кар’єрів є старий щебеневий кар’єр. Саме тут ще у ХІХ столітті добували граніт для бруківок найстаріших вулиць Маріуполя. Краєвиди, які відкриває ця територія, дійсно вражають. Багато людей приїжджають сюди на пікнік або позасмагати. Ця локація є досить популярна у маріупольських фотографів, а кристально чиста вода цьому лише тільки сприяє. Глибина кар’єру є досить вражаючою, кажуть, вона досягає понад 60 метрів.

фото – v-variant.com.ua

Кінна ферма

(46.738929, 35.638318)

За 18 км від Маріуполя можна завітати в селище Приазовське, до кінної ферми. ГО Стайня “Золотий вітер” пропонує зустріч з гарними та доглянутими кіньми. На місці можна замовити тренування, орендувати захисну екіпіровку, дізнатися більше про кожну породу коней. Є спеціальні заняття для наймолодших. Для більше досвідчених вершників є опція прогулянки до лісу. Тож гарний настрій та емоції 100% будуть отримані. Як приємний бонус – можна замовити каву або авторський чай.

Фото – Даша Агафонова

Свято-Покровський храмовий комплекс  (селище Бойове)

(47.167418, 37.167298)

Фото – Юрій Тернавський

У 2007 році в селище Бойове закінчилося будівництво Свято-Покровського храму. Більше ніж 85 років тому у цьому селищі була зруйнована стара церква. Сьогодні тут діє цілий храмовий комплекс, який охоплює безпосередньо церкву з дзвіницею, ніжний храм на честь святого великомученика Георгія Побідоносця, каплицю святої праведної Єлисавети, будинок священника, трапезну та парковий ансамбль. Назва храму теж має свою історію. Ще ж часів козацтва станицю, а потім і селище називали Покровським. Єдина церква отримала назву на честь свята Покрова Божої Матері.

Козяча ферма (селище Бойове)

(47.167418, 37.167298)

Фото – Покровська коза

Також у селище Бойове знаходиться козяча ферма “Покровська коза”, яка була відкрита наприкінці 2017 року. На фермі не тільки розводять кізок, але й отримують молоко для подальшого виготовлення молочних продуктів. Тут можна відвідати екскурсію, під час якої продегустувати крафтову молочну продукцію, особливо, бринзу, зробити позитивні фото напам’ять. Ну і як не погратися з маленькими кізочками 🙂

Фото – kozochka_pokrovskaya

Федорівський ліс

(47.215433, 37.104066)

фото – elenabutkchagir

Що можна зазвичай знайти у лісі? Правильно – свіже повітря, гарні пейзажі, міленьких пухнастихі зайців та білок. Федоровський ліс є одним з улюблених місць відпочинку в майже усіх мешканців Донеччини. Тут можна порибалити, зібрати гриби, посмажити шашлики – спеціально для цього тут є дерев’яні лавки та столики.

З селища Федорівка можна дістатися до Катькиного моста. Раніше це був цегляний міст. Свою назву він отримав через те, що саме по ньому проходила мандрівка імператриці Катерини ІІ у Крим. Зараз це цікава та атмосферна локація, тому маленька експедиція до неї рекомендується.

Фото – getsights

Кам’яні могили

(47.307594, 37.080264)

Розташований частково на територіях Донецької та Запорізької областях заповідник “Кам’яні могили” часто називають “Приазовським Стоунхенджем”. Заснований він був у 1927 році, але створений самою природою 2 млрд років тому. Тут можна знайти каміння у вигляді “Жаби”, “Ведмедиці”, “Динозавру” – тут вже як ваша фантазія розіграється 🙂 На сьогодні в заповіднику зареєстровано 29 видів флори з Червоної книги.

Історична цінність цієї території полягає в розташуванні тут кам’яних баб з різних території України, а також скіфських курганів.

До речі, 17 липня маріупольців запрошують на фестиваль “Дике поле”, який пройде неподалеку цього заповідника.

фото – вікіпедія 

Форелева ферма (селище Комишуваха)

(47.712989, 35.533341)

фото – irinaleh.com.ua

Перетнувши Запорізьку область, рекомендуємо завітати до селища Комишуваха (20 км від Запоріжжя). Тут знаходиться форелева ферма. Так-так, популярну норвезьку та альпійську рибу можна знайти і поблизу Запоріжжя. Цю ферму заснував Вахтанг Джобава, грузин за походженням, знайом з цим видом риб ще з дитинства, адже в Грузії це популярний делікатес. Тому чоловік добре знав, які умови потрібні форелі, аби жити та процвітати 🙂 У 2010 в селищі Комишуваха було відкрито форелеву ферму.

До речі на Східній Україні такий досвід – рідкість. Більша кількість форелевих ферм знаходиться на Західній Україні.

фото – mv.org.ua

Панське озеро (селище Григорівка)

(47.688604, 35.322745)

Приблизно 18 км від Запоріжжя знаходиться селище Григорівка, в якій розташована одна з головних культурних та історичних пам’яток цього краю – Панське озеро. Перша кладка якого датована середніми віками. Другий шар пов’язують із графа Потьомкіним, а третій шар проклали на прохання пана Соколова – останнього власника Григорівки. Останні роботи з благоустрою провели у 2002 році. Тому локація увібрала в себе досвід багатьох поколінь. Завдяки своєму розташуванню, в озеро потрапляє вода з різних джерел, тому цілий рік його вода гарного блакитного кольору, а температура водойми дуже низька. На стінах можна побачити ікони – сьогодні це популярна локація для релігійних паломників, які вважають, що вода озера є цілющою.

Фото – Дмитро Антифєєв

Маєток Попова (селище Васил’ївка)

(47.446716, 35.276636)

фото – discovery.zp.ua

Головною пам’яткою селища Василівка є Історико-архітектурний музей “Садиба Попова”.  В народі будівлю називають просто “Замок Попова” або “Василівський замок”. За наказом Катерини ІІ генерал Василь Попов отримав ці землі в якості нагороди за службу імперії. Так він і заснував тут Василівку. Його маєток пізніше побудували його нащадки у 1894 році. В будівництві брали участь місцеві майстри разом з кріпаками з Полтавщини та Чернігівщини. Кажуть, що аналогів високоякісного мурування стін не має, а ні в Україні, а ні в Європі. Архітектура відрізняється силою та неприступністю, разом з тим витонченістю та величчю.

Як бонус

Якщо у вас є час та сили мандрувати ще, то рекомендуємо 2 локації трохи далі від міста Запоріжжя. Але їх просто варто відвідати, адже вони вразять вас свою красою та потужністю, і, звісно ж, залишать приємні спогади.

Хортиця

(47.825270, 35.087198)

Ну яка ж подорож до Запорізької області без Хортиці? Це унікальна пам’ятка природи, культури та історії запорозького козацтва та одночасно найбільший острів не тільки на Дніпрі, а й на всіх річках Європи. Природа острова унікальна. На його території поєднуються усі ландшафти України: плавневі ліси та луки, справжні та петрофітні степи, скелясті відшарування гранітів, балки, нагорні діброви, висячі болота, озера. Тут понад тисяча видів рослин, стільки ж видів комах, дві сотні видів птахів, два десятки видів ссавців. Багато з них потрапили до Червоної книги України.

Виноробня “Villa Del Vino”

(47.793160, 35.077703)

Родинна авторська виноробня, яка пропонує продукцію з власного виноградника, розташована у селищі Бабурка (13 км від Запоріжжя). На виноробні є дегустаційний зал на 10 осіб, куди усіх охочих запрошують насолодитися смаком червоних, рожевих та білих вин, з різними крафтовими смаколиками на фоні казкової природи. Тут можна приємно провести час разом з друзями та родиною.

За допомогу в написанні матеріалу дякуємо Департаменту культури та туризму Запорізької міської ради ?

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять